Třinec zlomil Start během dvou minut

sobota 17. srpna. 2024 | Redakce
Po třech kolech mají třinečtí fotbalisté plný počet bodů. S brněnským Startem sice prohrávali, ale díky brankám Brzósky a Braka nakonec slavili vítězství 2:1.
Moravskoslezská fotbalová liga 2024/2025, pá 16. 8. 2024, 18:00

TJ START BRNO

2:1
0:1

Branky. 54. Brzóska, 56. Brak – 8. Duda. Rozhodčí: Svoboda – Grečmal, Labaš. ŽK: Papež, Svoboda, Toczynski,

FK Třinec: Mrózek – Brak, Dadak, Ivanović – Omasta (46. Brzóska), Agbo (85. Zinhasović) Machuča (77. Trček), Bolf – Cienciala (77. Konečný), Dedič, Vlachovský (77. Szewieczek). Trenér: Hejdušek.

TJ START BRNO: Zádrapa – Praks, Duda, Slovák, Papež (63. Svoboda) – Toczyski, Rudyk, Šumbera (63. Šíp), Plichta – Zikl (75. Odstrčil), Novák.

Třinečtí, kteří se museli obejít bez dvojice Samiec – Yakubu vstoupili do utkání dobře. Ivanović odcentroval na zadní tyč, na míč si naběhl Omasta, ale neměl seřízenou mušku.

Vzápětí Šumbera rozehrál trestný kop, Rudyk hlavou prodloužil míč na urostlého stopera Dudu a ten jej nasměřoval mimo dosah brankáře Mrózka – 0:1.

Loňský nováček MSFL odcházel do kabin spokojenější. I když se v prvním poločase skoro pořád bránil, dokázal se štěstím udržet nulu.

V 18. minutě centroval Brak, Dedič hlavičkoval, Dadak dorážel, ale míč za brankovou čárou nakonec neskončil.

Po spolupráci Agba a centrujícího Bolfa hlavičkoval nepřesně Machuča. Blízko ke skórování měl také Brak, ale po trestném kopu Ciencialy jeho hlavičku s vypětím sil zneškodnil brankář hostů.

Agbo předvedl výbornou samostatnou akci, pronikl do šestnáctky, ale do zakončení se nedostal.

Druhý poločas začal nepřesnými střela k Brzósky a Agba. Poté však Brak posunul míč Ciencialovi, ten odcentroval a Pawel Brzóska mohl slavit premiérový gól v barvách Třince – 1:1.

Hosté se nevzpamatovali a inkasovali už podruhé. Po rohovém kopu se k míči dostal Vojtěch Brak a střelou z otočky přidal druhý úspěch Třince – 2:1.

Necelých dvacet minut před koncem měli hosté na kopačce vyrovnání, ale Mrózek výtečně zasáhl proti střele Rudyka – vyrazil míč mimo tři tyče.

Pojistku měl na noze střídající útočník Brzóska, ale po souhře s Agbem vypálil nad břevno brněnské brány.

Třinečtí fotbalisté bodovali naplno ve všech třech zápasech. V pátek se představí v Hlučíně.