Aktuální zprávy

Divákům se představili nigerijští fotbalisté Yakubu a Ayoola

sobota 30. března. 2024 | Redakce
Dvojice mladých nigerijských fotbalistů – záložník Aliyu Yakubu a útočník Ibrahim Ayoola se představila divákům v domácím střetnutí s rezervním celkem Slovácka.

Letos 24letý záložník Aliyu Yakubu, který do Třince přestoupil ze švédského celku Eskilstuna, bude nosit na dresu číslo dvě.

O tři roky mladší hrotový útočník Ibrahim Ayoola, jenž naposledy působil v nejvyšší egyptské soutěži, bude nastupovat se sedmičkou. Oba v Třinci uspěli na testech a stali se novými členy mužstva.

Pořád platí, že v prvé řadě sázíme na nadějné hráče z regionu se vztahem k městu a ke klubu. Poté, co prvoligové a druholigové celky uzavřely své kádry, už další takoví fotbalisté pro jarní části sezony k mání nebyli.Naskytla se nám možnost angažovat dva nadějné africké fotbalisty, kteří aktuálně nebyli smluvně vázaní. Dostali jsme na ně dobré reference. Oba mají nesporný potenciál. Potřebují se aklimatizovat a sžít s novými spoluhráči, pak už budou mít budoucnost ve svých rukou,“ přiblížil generální ředitel FK Třinec Karel Maceček a dodal: „Aktuálně máme v kádru trojici afrických fotbalistů, což je pro oživení mužstva, případně herního projevu, tak akorát. Další hráče z Afriky proto momentálně přivádět nebudeme.“

S dvojicí nových fotbalistů z Nigérie, kteří doplnili svého krajana Clementa Chukwudozie Malachyho, jenž přišel před sezonou z Karviné, je hlavní trenér Třince Tomáš Hejdušek spokojen.

Jsem rád, že v zápase proti rezervě Slovácka se všichni tři kluci dostali na hřiště. Už se pozvolna začínají adaptovat, zvykat si na nový tým. Velmi dobře pracují v tréninkovém procesu a v utkání ukázali, že jsou pro náš tým přínosem,“ podotkl kouč Třince.

Aktuálně

Aktuality

Orság a Cienciala v sestavě ko

Do sestavy 23. kola MSFL portálu fotbalunas.cz dostala dvojice třineckých fotbalistů - stoper Samuel Orság a levý obránce Lukáš Cienciala.

16. 4. 2024, 10:30

23. kolo MSFL

Výsledky 23 kola MSFL: Uherský Brod - Start Brno 1:1, Ostrava "B" - Hlučín 3:0, Znojmo - Bohunice 4:0, Karviná "B" - Zlínsko 0:1, Hodonín - Uničov 2:1, Frýdek-Místek - Slovácko "B" 2:0, Blansko - Hranice 2:1, Frýdlant - Rosice 2:0.

16. 4. 2024, 10:28