Zápas - mládež

U17: Soupeři výhru nedali zadarmo

středa 09. října. 2024 | Jana Zipserová
Zbrojovka, která je na čtvrté příčce celkové tabulky, se s Třincem rvala až do poslední minuty. Oba celky předvedly skvělou hru, avšak soupeř ukázal svou kvalitu i po fyzické stránce, kdy v závěru utkání měli navrch a díky čerstvým silám na hřišti se dokázali brankově prosadit a zvítězit.
Moravskoslezská liga mladšího dorostu - 2024/2025,10. kolo, ne 6. 10. 2024, 13:15

FC Zbrojovka Brno B

4:2
1:1

Branky: 2. Hajský, 61. Jankovič, 74. Rokos, 79. Toman - 17. Watzlawik, 72. Slíva. Rozhodčí: Nejezbchleba - Machorek, Korčák.

FC Zbrojovka Brno B: Kubík -Hajský, Pytlík (46. Rokos), Hajský, Zdráhal, Mašek (58. Jankovič), Kotek, Srneček (58. Němec), Nimrichter (67. Toman), Navrátil, Fučík (79. Cenek). Trenér: Fučík.

FK Třinec: Pyszko - Mikoláš, Slíva, Postuwka, Watzlawik, Kunský, Ďurnek, Polášek, Szotek (58. Michalek), Dudys (69. Ježowicz). Trenér: Kula.

Karel Kula, trenér FK Třinec U17

"Utkání jsme začali pasivně a z prvního rohu hned ve 2´ jsme inkasovali. To nás probralo a začali jsme se taky dostávat před soupeřovu branku. Kvalita Zbrojovky byla v držení míče a my hráli více zezadu a čekali na brejky. V sedmnácté minutě se nám jeden skvěle vydařil a Watzlawik po dlouhém sprintu a míči za obranu skóroval křížnou střelou. Po vyrovnávací brance si Brno vytvořilo ještě dvě šance, ale Pyszko v brance je vychytal. Ve druhém poločase Zbrojovka zvýšila tempo i tlak, začala hrát po křídlech a vytvářela si standardní situace. Za polovinu hřiště jsme se už nedostávali tak často. V 61´ minutě šlo Brno znovu do vedení, ale opět jsme dokázali skóre srovnat, když se z rohového kopu prosadil hlavou Slíva. V následujících minutách, ale Zbrojovka dokázala vstřelit další dvě branky. Posledních dvacet minut jsme již fyzicky nezvládli držet krok se soupeřem, který vystřídal ve druhém poločase pět hráčů. My měli na střídání pouze dva. Hráči utkání odehráli na doraz a za to jim patří pochvala!"