Moravskoslezská liga mladšího dorostu - 2024/2025,3. kolo, ne 18. 8. 2024, 12:45

FC Baník Ostrava B

2:1
2:0

Branky: 14. Mezei, 43. Antonín - 91. Káňa. Rozhodčí: Jurajda - Ganaj, Dabrowski. Žluté karty: Mechl, Mezei - Káňa.

FC Baník Ostrava B: Hořínek - Mikulenka (46. Schikora), Mechl, Hlavatý, Ručka (64. Babilon), Čarnoký, Antonín, Grygar (46. Rataj), Hrabovský (46. Török), Dorazil, Mezei (64. Opletal). Trenér: Špička.

FK Třinec: Pyszko - Mikoláš, Drahník (46. Klimek), Szotek, Slíva, Postuwka, Strokosz, Dudys (46. Ďurnek), Bujok (72. Káňa), Kunský, Michalek (46. Schneeberger). Trenér: Kula.

Karel Kula, trenér FK Třinec U17

Utkání s Baníkem jsme odehráli velice zodpovědně a hráči odevzdali na hřišti maximum. Začátek utkání byl vyrovnaný a do šancí se nikdo na obou stranách nedostával. Baník byl silnější na míči, ale pracovali jsme v defenzívě zodpovědně . První branku jsme v 15´ Baníku nabídli sami, kdy jsme nepokryli hráče na naši pravé straně a ten po průniku před branku skóroval. Baník získal na jistotě a měl kvalitní mezihru, ale k zakončení se moc nedostával. Přesto jsme inkasovali ve 43´ ještě jednou. Hra týmu nebyla špatná, ale měli jsme problémy s hráči Baníku, kteří nabíhali z druhé vlny. Do druhého poločasu jsme udělali my i Baník tři změny. Nám střídání pomohlo a střídající hráči oživili hru. Hrála se ve velkém horku vyrovnaná partie. Baník měl ve druhé půli dvě dobré šance, ale díky dobrým zásahům brankáře Pyszka neskóroval. Naše protiútoky postrádaly lepší zakončení a také důraz. Nakonec se nám ale podařilo skórovat. Po rychlém brejku a parádním centru Sneebergera hlavou nekompromisně zakončoval Káňa. Hráči odvedli své maximum a kluky musím za kvalitní výkon pochválit.