Moravskoslezská liga mladšího dorostu - 2024/2025,1. kolo, st 28. 8. 2024, 17:00

FC Fastav Zlín B

2:2
1:1

Branky: 36. Vávra, 66. Střecha - 14. Dudys (penalta), 91. Bujok. Rozhodčí: Slováček - Tomanec, Korolovych.

FC Fastav Zlín B: Zachara - Pavelka, Sabák, Šebesta, Měřil (60. Juřička), Vávra (78. Gurný), Brambor, Žiak (60. Nevrlý), Suchánek (60. Hlavňovský), Truhlář (72. Matocha), Střecha. Trenér: Krhůtek.

FK Třinec: Pyszko - Mikoláš, Watzlawik, Kunský, Slíva, Postuwka, Strokosz, Bujok, Ďurnek (70. Drahník), Schneeberger (46. Klimek), Dudys (80. Cieslar). Trenér: Kula.

Karel Kula, trenér FK Třinec U17

Začátek utkání patřil aktivnějšímu Zlínu, kdy si hned vypracoval dva rohové kopy a měl územní převahu. Paradoxně jsme z prvního vydařeného brejku po faulu na Mikoláše získali výhodu pokutového kopu, který bezpečně proměnil Dudys. Hra se na pár minut vyrovnala, ale soupeř měl po špatném vyběhnutí našeho brankáře a jeho přehození gólovku. Míč však na tvrdém terénu po odrazu přeskočil branku. Postupem času od 25’ si soupeř vytvořil stálý tlak a výsledkem už byla vyrovnávací branka po střele ze střední vzdálenosti do tyče a dorážce. Tlak soupeře pokračoval, ale do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Po změně stran se hra vyrovnala. Soupeři jsme ale po špatné malé domů opět dali možnost ke změně skóre, ale Pyszko v bráně šanci skvěle zneškodnil. Hra pak probíhala hlavně mezi šestnáctkami a obrany byly pozorné. Bohužel jsme inkasovali znovu po střele z 20 metrů kdy se míč před padajícím Pyszkem špatně odrazil a skončil v síti. Branka nás nepoložila a posledních dvacet minut jsme soupeře přitlačili. Prostřídali jsme a změnili rozestavení i posty. Tlak se zvyšoval a soupeř začal zdržovat hru, ale nakonec se nám zaslouženě podařilo vyrovnat brankou v poslední minutě, kdy se všichni hráči vysunuli do pokutového území a nakopnutý míč brankáře Pyszka a následném souboji před brankou zakončil střelou k tyči Kuba Bujok. Hráči opět podali výborný týmový výkon!!!