Vítězná série trvá. Fotbalisté Třince zdolali Uničov

sobota 12. října. 2024 | Redakce
V utkání bohatém na branky třinečtí fotbalisté přemohli Uničov a prodloužili sérii výher už na šest utkání, čímž překonali loňské maximum. Zároveň udrželi stoprocentní bilanci na domácím trávníku.
Moravskoslezská fotbalová liga 2024/2025, so 12. 10. 2024, 10:15

SK Uničov

3:2
2:2

Branky: 10. Cienciala, 33. Dedič, 79. Brak – 22. Svoboda, 28. Komenda. Rozhodčí: Malý – Dedek, Šafrán. ŽK: Samiec, Machuča – Grygar, Saňák, Ambrozek. ČK: 82. Diblík.

FK Třinec: Adamuška – Brak, Dadak, Ivanović (63. Szewieczek) – Vlachovský (63. Agbo), Machuča, Samiec, Bolf (65. Brzóska) – Omasta, Dedič, Cienciala (88. Trček). Trenér: Hejdušek.

SK Uničov: Král – Saňák, David, Červeň, Diblík – Werani (85. Suchánek), Grygar, Hausknecht, Ambrozek – Komenda, Svoboda. Trenér: Alexijević.

Domácí fotbalisté začali s velikou chutí a brzy mohli jásat. Po souhře Omasty s Ciencialou se míč dostal k Dedičovi a ten tvrdou ránou napálil brankáře Krále, od něhož se míč odrazil vedle brány.

Chvíli nato se Dedič protáhl do pokutového území, ale polovysokou střelou minul vzdálenější tyč.

Do třetice se už domácí radovali – Dedič prodloužil míč, Omasta přesně našel Lukáše Ciencialu a ten pohodlně zamířil do odkryté brány – 1:0.

O pár minut později z levé strany odcentroval Bolf, na míč si naběhl Machuča, ovšem gólman Král dokázal jeho hlavičku vytáhnout na břevno.

Uničov z první vážnější akce vyrovnal. Ambrozek navedl míč před velké vápno, kapitán Komenda jej z první posunul na Svobodu a Uničov z první vážnější akce skóroval – 1:1.

A to nebylo všechno. Nejlepší střelec soutěže Komenda si naběhl na Diblíkův centr z levé strany a placírkou poslal míč ke vzdálenější tyči – 1:2.

Po půlhodině hry bylo vyrovnáno. K přímému kopu se postavil Machuča a kapitán René Dedič prodloužil jeho centr k zadní tyči – 2:2.

Zanedlouho hosté při rozehrávce ztratili míč, dostal se k němu Omasta a vyrazil dopředu. Kdyby přehodil vyběhnutého brankáře Krále, jeho tým by znovu vedl. Třinecký křídelník se při zakončení ukvapil a míč skončil u Krále.

Před přestávkou Hausknecht kolmou přihrávkou vysunul Ambrozka, ale brankář Adamuška jeho střelu dokázal vyškrábnout mimo tři tyče.

Krátce po návratu z kabin měli třinečtí fotbalisté blízko ke třetímu úspěchu. Cienciala centrem od rohového praporku našel Ivanoviće, ten prodloužil míč na Braka, který v pádu nastřelil tyčku.

Branková konstrukce Uničovu pomohla i po další standardní situaci. Po faulu na Brzósku zahrával trestný kop Machuča. Z velkého úhlu poslal míč do šibenice, k míči se dostal Komenda a s pomocí břevna ho hlavou dostal do bezpečí.

Další nebezpečnou akci už hosté neustáli. Omasta poslal centr do ohně, souboj o míč svedlo několik hráčů a nikým nehlídaný stoper Vojtěch Brak placírkou rozvlnil síť.

Hosté dohrávali bez Diblíka, který stáhl unikajícího Agba a spatřil rovnou červenou kartu.

Asistent trenéra Tomáš Jakus: „Se silným Uničovem jsme získali důležité tři body. Místo, aby to ve 20. minutě bylo 3:0, jsme vedli jen 1:0. Připravovali jsme se na Komendu, ale ten na první gól nahrál a druhý sám vstřelil. Do poločasu jsme stačili vyrovnat. Druhá půle už byla bojovnější. Chválím kluky, že jsme dokázali otočit skóre z 1:2 na 3:2.“