Fotbalisté Třince vyzráli na béčko Slovácka

čtvrtek 12. září. 2024 | Redakce
Pro druhé venkovní vítězství si třinečtí fotbalisté zajeli do Kunovic, kde pokořili záložní celek Slovácka. Nad Slováckem vyhráli už potřetí v řadě, o svém triumfu rozhodli v prvním poločase.
Moravskoslezská fotbalová liga 2024/2025, st 11. 9. 2024, 17:00

1. FC Slovácko B

0:2
0:2

Branky: 34. Dedič, 39. Omasta. Rozhodčí: Mayer – Budovič, Tomanec. ŽK: Souček, Okoromi, Azevedo – Vlachovský, Samiec, Brzóska, Zinhasović, Cienciala. ČK: 32. Souček.

1. FC Slovácko B: Fryšták – T. Břečka, Souček, Kukučka, Okoromi, Novotný, Kopr (60. Olayiwola), de Azevedo, Kudela, Radočic (87. Ndubuis), Milanov. Trenér: Šuškavčević.

FK Třinec: Mrózek – Trček, Samiec (84. Ivanović), Dadak – Vlachovský (76. Konečný), Machuča (69. Brzóska), Agbo (84. Brak), Szewieczek – Omasta, Dedič (69. Zinhasović), Cienciala. Trenér: Hejdušek.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek postrádal zraněnou dvojici Yakubu – Bolf. Do základní sestavy nasadil mimo jiné zadáky Trčka, Szewieczka a Dadaka, kteří posledně začali utkání ve Zlíně na lavičce náhradníků.

Duel na kunovické Bělince sledoval někdejší brankář Třince Petr Drobisz i bývalí třinečtí trenéři Aleš Buzek s Romanem Westem.Hlavní kouč prvoligového Slovácka rezervě uvolnil křídelníka de Azeveda a stopera Kukučku, který coby čerstvá posila dorazil z pražské Sparty.

Třinečtí fotbalisté od začátku hráli zodpovědně zezadu a hledali způsoby, jak co nejdříve ukončit bezbrankový stav.

Pomohla jim k tomu situace ze 30. minuty, kdy Souček zastavil rozběhnutého Agba a spatřil druhou žlutou kartu.

K následnému trestnému kopu se postavil Machuča, jeho střela z dobré vzdálenosti však prolétla nad břevnem.

Chvíli nato se už hosté z Třince radovali. Vlachovský se protáhl po pravé straně a přesným centrem na zadní tyč našel kapitána Reného Dediče, jenž přesnou hlavičkou otevřel skóre – 0:1.

Vzápětí hosté přenesli hru na pravou stranu, Vlachovský si vyměnil míč se Samiecem, odcentroval a Tomáš Omasta hlavou podruhé překonal brankáře Fryštáka – 0:2.

Ve druhém poločase si hráči Třince hlídali dvoubrankový náskok. Domácí se snažili vrátit se do zápasu, ale pozornou třineckou obranu v nedbalkách nenachytali.

Výhru Třince mohl zpečetit střídající Brzóska, ale s jeho střelou po rohovém kopu si brankář Fryšták poradil.

Několik střeleckých pokusů ze střední vzdálenosti vyslal velmi aktivní Agbo, ale jeho pokusům scházela přesnost.

V dalším kole se fotbalisté Třince představí doma. V sobotu od 10.15 hodin přivítají na svém trávníku nováčka MSFL – rezervu Brna.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek: „Jsem rád, jak jsme k tomu utkání přistoupili. Oproti utkání ve Zlíně to byl diametrální rozdíl. Tentokrát v naší hře převládala zodpovědnost, pracovitost, odhodlání a s nimi spojená touha po vítězství. Chtěli jsme vyhrát každý souboj, získat každý odražený míč. Soupeř šel po dvou žlutých kartách do desíti a my jsme v té pětiminutovce rozhodli. Ve druhém poločase jsme to zkušeně dohráli – na rozdíl od utkání v Hlučíně. Soupeř měl dva náznaky, ale vyloženou šancí si nevytvořil. Takhle by to mělo vypadat, takhle se hraje venku na nulu.“