Rezerva Zlína uštědřila Třinci první porážku

Neporazitelnost udrželi třinečtí fotbalisté v úvodních pěti kolech MSFL. V šestém je o ni připravili mladí Ševci ze Zlína.
Moravskoslezská fotbalová liga 2024/2025, so 7. 9. 2024, 10:30

FC Fastav Zlín B

3:1
1:1

Branky: 40. a 69. Ndiaye, 80. Ovesný – 53. Machuča. Rozhodčí: Mrázek – Slováček, Zapletal. ŽK: Samiec, Szewieczek.

FC Fastav Zlín B: Bachůrek – Kolář (65. Hartman), Červinka, Kulíšek (86. Grygera), Číž (65. Petruta), Ndiaye, Slouk (65. Frolek), Polášek, Průcha (74. Hamalčík), Ovesný, Hönig. Trenér: Hubáček.

FK Třinec: Mrózek – Brak (46. Dadák), Samiec, Ivanović (46. Szewieczek) – Vlachovský (80. Konečný), Agbo (80. Brzóska), Machuča, Bolf (46. Trček) – Omasta, Dedič, Cienciala. Trenér: Hejdušek.

Do Zlína třinečtí fotbalisté vyrazili povzbuzení přesvědčivým vítězstvím nad rezervou Karviné. Ve stejném rozpoložení nastoupili k utkání také mladí fotbalisté Zlína, kteří v předešlém kole srazili nováčka z Hlubiny výsledkem 5:0.

Třinečtí na hlavní ploše stadionu Letná vyběhli i s Ivanovićem, který musel v posledním utkání nuceně střídat. Scházel naopak středopolař Yakubu.

Do prvního zakončení se dostalo domácí fotbalisté, ale brankář Mrózek byl na správném místě a střelu zkrotil. Další minuty mnoho vzruchu před oběma brankami nenabídly.

Mnohem lepší dojem z prvního poločasu měli nakonec domácí fotbalisté. Polášek se po pravé straně probil do pokutového území, snadno se zbavil protihráče a předložil míč na malé vápno, kde si ho našel El Hadji Ndjaye – 1:0.

Stejný fotbalisté se vzápětí mohl radovat i podruhé, ovšem po dobrém centru a skvělém zpracování míče nakonec skórovat nedokázal.

Trenér hostů Tomáš Hejdušek zjevně nebyl spokojen s prací obranné linie, a tak po prvním poločase zápas skončil pro Bolfa, Braka a Ivanoviće. Do hry poslal trojici Dadak, Szewieczek, Trček.

Hostům se podařilo vyrovnat po necelé hodině hry. Kapitán Dedič po autovém vhazování udržel míč a následně jej skvěle předložil nabíhajícímu Ondřeji Machučovi, který zamířil přesně k tyči – 1:1.

Po hodině hry si svěřenci trenéra Davida Hubáčka vzali vedení zpátky. Po rohovém kopu skončila hlavička Höniga na břevně, jenže k odraženému míči se nakonec dostal El Hadji Ndjaye a nekompromisně skóroval – 2:1.

Hosté z Třince se snažili o odpověď, na hřiště přišli i Brzóska s Konečným, ale podruhé v utkání se jim už vyrovnat nepodařilo.

Výhru zlínské rezervy naopak podtrhl Radek Ovesný, který svou trefou dal výsledku konečnou podobu.

Další střetnutí třinečtí fotbalisté sehrají ve středu odpoledne na hřišti záložního celku Slovácka.