Zápas

Derby ovládli fotbalisté Třince

pátek 30. srpna. 2024 | Redakce
Na domácím pažitu jsou třinečtí fotbalisté stoprocentní. K výhrám nad Frýdkem-Místkem a Startem Brno přidali třetí úspěch – potřetí za sebou přemohli rezervu Karviné.
Moravskoslezská fotbalová liga 2024/2025, pá 30. 8. 2024, 17:00

MFK Karviná B

5:1
3:1

Branky: 26. a 73. Cienciala, 12. Dedič z pen., 17. Vlachovský, 85. Trček – 40. Ayaosi Rozhodčí: Tomanec – Šimoník, Prokůpek. ŽK: Samiec, Agbo – Oyora, Toman, Egwu, Demond.

FK Třinec: Mrózek – Omasta, Brak, Ivanović (42. Dadak), Bolf (81. Trček) – Samiec – Vlachovský (63. Brzóska), Machuča, Agbo (63. Zinhasović), Cienciala – Dedič (81. Nguyen). Trenér: Hejdušek.

MFK Karviná B: Schovanec – Vavřík (62. Magát), Egwu, Drobek, Muhammad – Molitorisz, Alokhin (85. Zedníček), Jurga, Ojora – Baumgartner (46. Desmond), Ayaosi. Trenér: Kročil.

Komentář k utkání

Páteční střetnutí bylo specifické nejen pro obránce Nika Trčka a útočníka Pawla Brzósku, kteří do Třince zamířili právě z Karviné. Duel byl zvláštní také pro další hráče, kteří v Karviné dříve působili – brankářskou dvojici Adam Fabisz – Ondřej Mrózek, stopera Lukáše Dadaka a křídelníky Martina Vlachovského a Lukáše Ciencialu.

V úvodu byli nebezpečnější hosté. Ayaosi měl na kopačce úvodní gól střetnutí, ale Mrózek byl proti – vytasil výtečný zákrok. Vzápětí zlikvidoval další nebezpečí, o které se prudkým nástřelem postaral Vavřík.

Po deseti minutách hry se do pokutového území probil Cienciala, udělal zpětnou kličku, po které ho obránce poslal k zemi. Z následného pokutového kopu otevřel skóre kapitán René Dedič – 1:0.

Chvíli nato Karvinským nevyšla ofsajdová past. Míče se zmocnil Cienciala a nezištnou přihrávkou připravil branku pro Martina Vlachovského – 2:0.

To ovšem nebylo všechno – Agbo předal míč Omastovi, ten odcentroval, míč prošel k Lukáši Ciencialovi a ten zvýšil na 3:0.

Na 4:0 mohl zvýšit druhým gólem Vlachovský, ale po hezké samostatné akci Machuči vypálil těsně mimo.

Karvinští fotbalisté se dokázali vrátit do hry – Ayaosi si naběhl na kolmou přihrávku, poradil si s protihráčem a posléze vypálil tvrdě pod břevno 3:1.

V poslední minutě prvního dějství se k přímému kopu postavil Oyora, ale brankář Mrózek si s jehbo střelou poradil.

Deset minut po změně stran se hosté mohli dostat na jednobrankový rozdíl, ale Desmond riskantní rozehrávku domácího týmu potrestat nedokázal.

Necelých dvacet před koncem Machuča vysunul Lukáše Ciencialu a ten svůj samostatný únik z poloviny hřiště zakončil úspěšným obstřelem – 4:1.

Mezi střelce se mohl zapsat exkarvinský Brzóska, ovšem odchovanec Třince Ondřej Schovanec jeho ránu vytáhl mimo.

Přibližně pět minut před koncem Machuča rozehrál standardní situaci, na míč si naskočil Nik Trček a uzavřel na konečných 5:1.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek: „Jsem rád, že jsme utkání zvládli větším než pouze jednogólovým rozdílem. Utkání jsme měli pod kontrolou, za stavu 3:0 jsme neproměnili další šance. Pro příště je potřeba vyvarovat se individuálních chyb. Po jedné z nich ve středu hřiště jsme darovali soupeři gól na 3:1. Měli jsme štěstí, že po naším chybě soupeř nesnížil na 3:2. Pak jsme přidali další góly a zaslouženě vyhráli.“