Třinec přivezl tři body z Rosic. Rozhodl v nastavení

sobota 10. srpna. 2024 | Redakce
Vstup do nové třetiligové sezony se třineckým fotbalistům povedl náramně. Po dvou kolech mají šest bodů – po výhře nad Frýdkem-Místkem bodovali naplno i v Rosicích.
Moravskoslezská fotbalová liga 2024/2025, so 10. 8. 2024, 17:00

FC Slovan Rosice

0:1
0:0

Branky: 90+7. Cienciala. Rozhodčí: Dorušák – Černoevič, Habermann. ŽK: Malata, Čuhel, Goj, Fila, Dobrovodský, Kršák – Ivanović, Trček.

FC Slovan Rosice: Vychodil – Rimovičs, Kršák, Kos (17. Nečas), Koláčný, Fila (85. Trtek), Mazuch, Sedláček (85. Oborný), Goj (73. Dobrovodský),, Oulehla, Matula (73. Rajčinec). Trenér: Čuhel.

FK Třinec: Mrózek – Szewieczek, Brak, Ivanović, Bolf (46. Cienciala) – Trček (79. Zinhasović), Agbo (84. Konečný) – Omasta (46. Brzóska), Machuča, Vlachovský – Dedič. Trenér: Hejdušek.

Zatímco Rosice chtěly odčinit jednoznačnou prohru na hřišti nováčka z Hlubiny, třinečtí fotbalisté chtěli potvrdit domácí vítězství v derby s Frýdkem-Místkem.

Trenér hostů Tomáš Hejdušek nemohl využít zraněnou dvojice Aliyu Yakubu – Martin Samiec. Premiéru v základní sestavě si tak odbyl zadák Nik Trček a od první minuty vyběhl rovněž uzdravený Michal Szewieczek.

V úvodním dějství třinečtí fotbalisté ohrožovali brankáře Vychodila převážně ze standardních situací, ovšem ani jedna se neujala.

Obrovskou šanci si hosté vypracovali také ze hry. Z pravé strany přilétl centr do pokutového území, míč skončil na hlavě Omasty, který však brankáře Vychodila nepřekonal.

O přestávce trenér Hejdušek sáhl ke dvojímu střídání, místo Omasty a Bolfa poslal na trávník Brzósku s Ciencialou, kteří oživili hru.

Třinečtí si po změně stran udržovali územní převahu, nicméně brankově ji vyjádřit nedokázali. Fotbalisté Rosic hrozili z ojedinělých protiútoků, ani jeden však nedotáhli.

Když už se schylovalo k bezbrankové remíze, která se zrodila v jarním utkání, přišla poslední akce sedmiminutového nastavení. Po centru zleva střídající Konečný vrátil míč před bránu a pohotový Lukáš Cienciala ho uklidil do sítě – 0:1.

Po dvou kolech tak mají třinečtí fotbalisté plný počet bodů. O další vítězství budou usilovat už v pátek, kdy od 18. hodin přivítají Start Brno.

Generální ředitel FK Třinec Karel Maceček: „V prvním poločase jsme nepodali optimální výkon. Snažili jsme se útočit do plných, ale Rosice pozorně bránily, na menším hřišti jsme si příliš šancí nevytvořili. Druhá půle už byla z naší strany povedenější. Skórovali jsme z poslední akce utkání, bylo to šťastné vítězství.