Zápas

Fotbalisté Třince remizovali v Opavě

sobota 13. července. 2024 | Redakce
V dobrých výkonech pokračují v přípravném období fotbalisté Třince. Po výhrách nad Havířovem a rezervou Žiliny v Kobeřicích uhráli remízu s Opavou.
Přípravná utkání - 2024/2025, so 13. 7. 2024, 11:00

Slezský FC Opava

1:1
0:1

Branky: 56. Ondráček - 6. Dedič.

FK Třinec: Mrózek (46. Fabisz) – Szewieczek, Brak (60. Trček), Samiec, Bolf – Agbo, Machuča (60. Bartůněk) – Omasta, Brzóska (60. Nguyen), Vlachovský (60. Cienciala) – Dedič (60. Konečný). Trenér: Hejdušek.

Komentář k utkání

Pro svěřence trenéra Tomáše Zápotočného to byl poslední test před startem druhé nejvyšší soutěže. Začali ho špatně – hned v úvodu vyrazil do protiútoku Vlachovským, předal míč Dedičovi, ten si ho nachystal na levačku a zacílil do horního růžku – 0:1.

Opavští fotbalisté srovnali skóre zhruba deset minut po změně stran, kdy se k míči dostal Ondráček. Prokázal klid v koncovce, Fabisze překonal s pomocí tyče – 1:1.

Třebaže branky byly k vidění pouze dvě, skóre se na obou stranách mohlo změnit víckrát. Na straně domácích nevyužili slibné příležitosti Blecha, Mužík či Rezek.

Hosté z Třince mohli skórovat zásluhou Dediče, který před přestávkou nedokázal zužitkovat pobídku Vlachoviče, protože nastřelil jen gólmana. Neuspěli ani Cienciala a Omasta.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek. „Už jsme neprotočili dvě jedenáctky. Nastoupili jsme v patnácti hráčích, chtěl jsem vědět, jak se hráči popasují s únavou, protože zatímco my jsme hráli ve středu, Opava v týdnu nehrála. Kluci se s tím vyrovnali velice dobře, i když nám scházeli Dadak, Zinhasović a Yakubu. Pokud jde o průběh utkání, které bylo vcelku vyrovnané, remíza je zasloužená. Líbilo se mi, jak kluci k utkání přistoupili, co se týče morálních vlastností. Obával jsem se toho, že Opava, která za týden začíná, bude úplně někde jinde. To se naštěstí nestalo. Myslím si, že jdeme správnou cestou, za tři odehrané zápasy kluky chválím.“