Třinec přehrál rezervu Žiliny

středa 10. července. 2024 | Redakce
Také ve druhém přípravném střetnutí zapsali třinečtí fotbalisté vítězství. Na Městském stadionu porazili záložní celek Žiliny 5:2.
Přípravná utkání - 2024/2025, st 10. 7. 2024, 10:30

MŠK Žilina B

5:2
4:0

Branky: Vlachovský, Dedič, Machuča, Jež, Brak. Rozhodčí: Kotas - Karch, Klečacký. ŽK: Nguen, Mieszek.

FK Třinec:  1. poločas: Mrózek – Szewieczek, Samiec, Dadak, Bolf – Omasta, Machuča, Agbo, Vlachovský – Jež – Dedič. 2. poločas: Mrózek – Mieszek, Trček, Brak – Konečný, Nguyen, T. Nieslanik, Cienciala – J ež (70. Vlachovský), Lörincz – Brzóska. Trenér: Hejdušek.

Třinečtí fotbalisté odehráli první poločas ve velikém stylu. Již po několika minutách hry nakopl míč Mrózek, Dedič ho prodloužil na Vlachovského, který si navedl míč do středu a výstavní ránou do horního růžku, kdy se ještě míč odrazil od břevna, otevřel skóre – 1:0.

Hosté ze Žiliny mohli odpovědět vzápětí, ale po centru a gólové hlavičce se s výborným zákrokem vytasil brankář Mrózek.

Posléze dvakrát mnoho nescházelo ke gólu záložníkovi Agbovi, jeho dvě střely jen těsně minuly vzdálenější tyč.

Chvíli poté si Omasta vyměnil míč s Machučou, centrem na přední tyč našel Dediče a bylo to už 2:0.

Třinečtí zdařile zakombinovali také na levé straně, Omasta z první vysunul Machuču a ten obstřelil brankáře – 3:0.

Posléze si Szewieczkův dlouhý pas výtečně zpracoval Vlachovský, ale jeho pohotová střela minula horní roh brány.

Seřízená mířidla neměl ani obránce Bolf, který po Dedičově přihrávce vypálil tvrdě nad břevno.

Do přestávky se skóre změnilo ještě jednou. Kombinační souhry se zúčastnil Jež, předal míč Omastovi, naběhl si na jeho výtečnou přihrávku a zacílil k tyči – 4:0.

Třinečtí přidali ještě pátou branku, ale Dedičův zásah po nápaditém rohovém kopu kvůli postavení mimo hru neplatil.

To gól Omasty těsně před přestávkou by byl v pořádku. Po spolupráci Ježe s Dedičem se do sóla dostal Vlachovský, uviděl na pravé straně nabíhajícího Omastu, jehož střela se svezla po břevně.

Do druhého poločasu nastoupila výrazně pozměněná jedenáctka Třince. Objevil se v ní Lörincz, který centrem na zadní tyč našel hlavu Braka, jenž přidal pátou branku.

Další slibné možnosti už třinečtí fotbalisté nezužitkovali, třebaže jich měli celou řadu. Skórovat mohli Jež, Konečný, Cienciala, Brzóska, Nieslanik a Vlachovský, který zblízka hlavičkoval těsně vedle.

Hostům ze Slovenska se podařilo utkání zkorigovat. Nejprve jeden z hostů propálil Mrózka u bližší tyče a vzápětí po nedůrazu před šestnáctkou další hráč hostů zacílil přesně k tyči – 5:2.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek: „Byla radost se dívat na kluky, hráli s velikou chutí. Doufám, že budeme takhle pokračovat. Po poločase jsme klidně mohli vést 8:0. I když mladší hráči po změně stran dostali dvě branky, dokázali přidat pátý gól. Druhá půle už neměla takovou kvalitu jako ta první. Za stavu 5:0 jsme inkasovali zbytečné dvě branky, to bylo takové negativum. Převládají však pozitiva. Kluky nabádám k poctivé práci, ať v ní pokračují dál a pak za to budou odměněni.“