Zápas

Na úvod přípravy výhra nad Havířovem

sobota 06. července. 2024 | Redakce
Třinečtí fotbalisté vstoupili do přípravy vítězně. Na Borku brankami Lörincze a Nguena porazili 2:0 ambiciózní Havířov.
Přípravná utkání - 2024/2025, so 6. 7. 2024, 10:00

MFK Havířov

2:0
1:0

Branky: Lörincz, Nguen. Rozhodčí: Klečacký - Kotas, Revaj.

FK Třinec: Fabisz – Szewieczek, (46. Brzezina) Trček, Dadak – Nguen (46. Bartůněk), Agbo (65. Nguen) – Mieszek, Jež (46. Nieslanik), Konečný (65. Jež), Lörincz (46. Čmiel) – Brzóska (65. Lörincz). Trenér: Hejdušek.

Komentář k utkání

Úvodní týden letní přípravy završili fotbalisté Třince zápasem s Havířovem. Trenér Tomáš Hejdušek nechal odpočinout zkušené fotbalisty. Příležitost dostali mladší hráči, navrátilci z hostování, testovaní fotbalisté či perspektivní odchovanci.

I přestože Třinečtí nehráli v plné síle, vedli si velice dobře. První poločas skončil jejich vítězstvím. Dadak dlouhou přihrávkou našel rozběhnutého Lörincze, který si navedl míč do střelecké pozice a propálil hostujícího brankáře – 1:0.

Před přestávkou Nguen přesným centrem našel hlavu Dadaka, ale jeho pokus zastavila tyč hostující brány.

Po změně stran se po rychlém přenesení hry dostal míč k Nieslanikovi, ten však z úhlu bránu netrefil.

Mířidla neměl seřízená ani Brzezina. Brankář k němu vyrazil Lörinczův trestný kop, ale mladý obránce z dorážky minul.

V té době už byl Třinec o dvě branky napřed. Nguen ve středu pole získal míč, vydal se dopředu a střelou doprostřed brány pokořil gólmana Havířova – 2:0.

Trenér Tomáš Hejdušek. „Kluci přišli z různých klubů, společně trénovali pouze týden, takže mi bylo jasné, že jejich součinnost nebude optimální. Chtěl jsem je vidět v akci. Kluci se různě protočili, někteří odehráli celý zápas. Havířov měl mnohem více zkušených hráčů než my, proto jsem byl zvědavý na společnou konfrontaci. Po zápase jsem byl mile překvapený, kluky chválím. Vzadu jsme byli dostatečně zodpovědní a udrželi nulu, navíc jsme se dokázali prosadit střelecky a vyhráli.“