Zlínsko fotbalisté Třince zlomili v úvodu

středa 12. června. 2024 | Redakce
Letošní sezonu zakončili fotbalisté Třince vítězně. Díky báječnému vstupu do utkání zvítězili ve šlágru kola na hřišti druhého Zlínska a zajistili si konečné třetí místo v tabulce MSFL.
MSFL 2023/2024, st 12. 6. 2024, 17:30

FC Zlínsko

0:3
%:3

Branky: 5. Dedič, 7. Bolf, 14. Brak. Rozhodčí: Cieslar – Marek, Dorotík. ŽK: Rusman – Yakubu, Brak. ČK: 72. Slovák.

FC Zlínsko: Kalina – Slovák, Weber, Pernackij, Dano, Mirvald, Russmann (76. Sekulić), Sami, Galus (76. Kuběna), Jovanović (76. Vychodil), Dostál. Trenér: Rojka.

FK Třinec: Mrózek – Szewieczek, Brak, Dadak, Bolf – Samiec (86. Orság), Machuča – Omasta (86. Clement), Yakubu (66. Konečný), Vlachovský – Dedič (86. Ayoola). Trenér: Hejdušek.

Do posledního utkání nemohli kvůli zranění zasáhnout Cienciala, Holík a Zinhasović. Trenér Třince Tomáš Hejdušek vsadil na stejné hráče jako o víkendu proti Baníku, akorát Konečného nahradil Szewieczek.

Třineckým se náramně povedl úvod střetnutí. Mirvald srazil míč na roh. Na následný centr od rohového praporku si naskočil René Dedič a nedal brankáři žádnou šanci – 0:1.

Než se zaskočení domácí vzpamatovali, inkasovali podruhé. Omasta uspěl v souboji se dvěma protihráči a přihrávkou napříč vápnem našel Jakuba Bolfa, který zvýšil na 0:2.

A to nebylo zdaleka všechno! Yakubu po Szewieczkově akci domácího brankáře nepřekonal, Kalina byl proti.

Krátce nato hosté rozehráli rohový kop nakrátko, Yakubu odcentroval, míč se dostal k Vojtěchu Brakovi a ten jej poslal do sítě – 0:3.

Po dvaceti minutách hry Dedič přihrál do ještě lepší pozice Bolfovi, ale toho na poslední chvíli odzbrojil Mirvald.

Zlínsko se vzchopilo a také si vypracovalo slibné možnosti ke skórování. Trestný kop extřineckého Webera vyškrábl brankář Mrózek.

Vzápětí se mini souboj stejných hráčů opakoval. Opět v něm měl navrch hostující gólman, který si poradil i s dorážkou Dostála.

Po změně stran se do zakončení dostal Samiec, míč po rohovém kopu usměrnil hlavou nad bránu.

Domácí fotbalisté mohli korigovat dvacet minut před koncem, ale Mrózek sve zaváhání v rozehrávce napravil, když skvěle zakročil proti Vintrovi.

Situace Zlínska, které na podzim vyhrálo v Třinci 2:1, se stala ještě více bezvýchodná 20 minut před koncem.

Slovák zaváhal v rozehrávce, k míči se dostal Konečný, který by běžel sám na bránu. Domácí zadák ho fauloval a spatřil červenou kartu.

Pět minut před koncem střetnutí měl blízko ke gólu střídající Vychodil, ale gólman hostů svůj celek znovu podržel.

Nic zásadního se už nestalo a tak si třinečtí fotbalisté odvezli výhru 0:3, která jim vynesla třetí místo v tabulce.