Série pokračuje! Třinečtí zlomili Znojmo v nastavení

sobota 25. května. 2024 | Redakce
Díky výtečnému druhému poločasu, v němž předvedli výsledkový obrat, třinečtí fotbalisté v souboji tabulkových sousedů pokořili Znojmo a udrželi domácí neporazitelnost na domácím hřišti.
MSFL 2023/2024, so 25. 5. 2024, 10:15

1. SC Znojmo FK

2:1
0:1

Branky a nahrávky: 74. Dadak, 90+6. Carneiro vlastní - 29. Gomes Fereira Rozhodčí: Mikeska - Malý, Vlk. ŽK: Bartůněk, Hejdušek - Neto de Sousa, Ivanovič, Amorim Reis, Quinvula.

FK Třinec: Mrózek – Omasta, Szewieczek, Dadak, Bolf (83. Brak) – Bartůněk (46. Yakubu), Zinhasovič – Vlachovský (46. Konečný), Samiec (59. Machuča), Cienciala (87. Ayoola) – Dedič. Trenér: Hejdušek.

1. SC Znojmo FK: Škugor – Viegas, Carneiro, Ivanovič, Bessa (42. Frigerio) – Nzanza (67. Quinvula), Adrian, Pedro, Velosa (67. Silas) – Ferreira (67. Neto), Abdellaoui (53. Marcelino). Trenér: Amorim Reis.

V prvním poločase oba celky předvedly že mezi jejich silné stránky patří kontrola míče. Zpočátku se hrálo častěji na znojemské polovině, později se to otočilo. Třinečtí fotbalisté brankáře Škugora přímo neohrozili, nebezpečnou střelu exznojemského Bartůňka zablokoval jeden z obránců.

Hosté na brankáře Mrózka, který dostal přednost před Adamuškou, vystřelili jednou. A stálo to za to. Na pravé straně se výtečně uvolnil Nzanza, odcentroval do vápna a Gomes Fereira přesnou hlavičkou nedal Mrózkovi šanci – 0:1.

O přestávce trenér Třince Tomáš Hejdušek sáhl ke dvěma změnám. Střídání jeho mužstvu prospělo, okamžitě převzalo otěže hry. Hrálo se prakticky na jednu bránu, v níž exceloval výtečný Škugor.

Nejdříve vyboxoval hlavičku Samiece po centru Omasty a úspěšně si počínal i poté, co na něj vypálili Yakubu a Machuča.

Nigerijský fotbalista měl blízko k úspěchu už dříve, ale po centru Konečného hlavičkoval těsně nad břevno.

Necelých dvacet minut před koncem se třineckým fotbalistům povedlo smazat jednobrankové manko. Machuča zahrával rohový kop, Viegas míč prodloužil na zadní tyč a Lukáš Dadak v pádu vsítil první branku v třineckém dresu – 1:1.

Necelých pět minut před koncem se Znojemští dostali do brejku. Silas pláchl obráncům, ale nastřelil pouze tyč třinecké brány.

Asi v předposlední minutě nastaveného času Yakubu poslal míč do vápna, Ayoola ho sklepl Dedičovi a jeho ránu si srazil do sítě Carneiro – 2:1.

Třinečtí fotbalisté tak zvítězili popáté v řadě a udrželi třetí místo v tabulce. O druhé v závěrečných třech kolech svedou souboj se Zlínskem.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek: „Narazili jsme na silný tým, výborně organizovaný v obranné, útočné i přechodové fázi. Možná nejlepší, jaký u nás hrál. Ve druhém poločase jsme byli jasně lepší, měli jsme pět vyložených šancí. Mohli jsme i prohrát, protože soupeř trefil tyčku. Pak ještě přišla naše šance, dali jsme z ní gól. Byli jsme šťastnější. Hráči makali, šli až do konce za vítězstvím a byli za to odměnění. Jsem hrdý na svůj tým, kterému není jedno, jak skončí v tabulce. Naopak jsem zklamný z toho, že na nás chodí tak málo diváků. Hrajeme doma, šestkrát tady vyhrajeme a lidé přesto nechodí. To je pro mě rozčarování.“