Třinec skolil Hranice, Dedič dal hattrick

sobota 11. května. 2024 | Redakce
Velmi dobou formu na domácím pažitu v jarní části MSFL potvrdili fotbalisté Třince. Hranice pokořili i díky třem gólům útočníka Reného Dediče.
MSFL 2023/2024, so 11. 5. 2024, 10:15

Hranice

5:2
1:1

Branky: 31., 57. a 70. Dedič, 52. Cienciala, 90+1. Jež – 15. vlastní Bolf, 75. Ilic. Rozhodčí: Kostelník – Prokůpek, Šimoník. ŽK: Cienciala – Grygar, Kuchař.

FK Třinec: Adamuška – Omasta, Szewieczek, Dadak, Bolf – Samiec – Vlachovský (77. Jež), Yakubu (77. Konečný), Holík (81. Bartůněk), Cienciala (88. Clement) – Dedič (77. Ayoola). Trenér: Hejdušek.

Hranice: Andres – Vavřík, Ilic, Kundrát, Červenka – Koláček (60. Vymětalík), Cagaš (72. Cverna), Kunovský (60. Opatřil) – Rolinc, Jasenský, Grygar (66. Kuchař). Trenér: Malina.

Třinečtí trenéři se museli obejít bez zraněné trojice Brak – Machuča – Zinhasović. Do zápasové nominace se tak dostal teprve 18letý odchovanec Szymon Jež.

Do vedení šly poněkud nečekaně Hranice. Po jednoduchém nákopu jeden z třineckých stoperů podklouzl, k míči se dostal zkušený Vavřík a po jeho ostrém centru z pravé strany si nakonec míč našel cestu do třinecké brány – 0:1.

Domácí fotbalisté se na nečekaný vývoj snažili ihned zareagovat. Po Omastově centru se k zakončení nedostal Dedič, po rohovém kopu kapitán Holík střílel po zemi pouze do brankáře.

Než se naplnila půlhodina hry, Bolf poslal z levé strany centr do vápna, Vlachovský hlavou trefil břevno a akrobatický pokus Dediče znamenitě vyrazil brankář Andres na rohový kop.

Fotbalisté Třince svou územní převahu zúročili po půlhodině. Omasta hodil dlouhý aut, po kterém Holík podstoupil souboj s protihráčem a pohotový René Dedič nekompromisně napálil míč do sítě – 1:1.

O chvíli později zahrával přímý kop Holík, ovšem jeho střela z nadějné pozice se stala kořistí brankáře Andrese.

Krátce po změně stran se fotbalistům Třince povedlo nepříznivý vývoj zvrátit na svou stranu. Přenesli hru zleva doprava, tam zakombinovali Omasta s Vlachovským, jenž našel centrem Lukáše Ciencialu a ten se hlavou nemýlil – 2:1.

O několik minut později bylo v Třinci ještě veseleji. Po Ciencialově přízemním centru se k míči dostal Yakubu, šikovně ho přistrčil René Dedičovi, který z hranice velkého čtverce po zemi zacílil přesně k tyči – 3:1.

Dvacet minut před koncem se zkušený forvard radoval z hattricku. Po dlouhém přenesení hry se Ciencialovi centr z levé strany příliš nepovedl, míč však nakonec doputoval k René Dedičovi a ten ho pohotovou střelou uklidil přesně k tyči – 4:1.

Podruhé v utkání se hosté radovali zhruba patnáct mihnut před koncem, kdy jeden z třineckých stoperů po rohovém kopu prohrál osobní souboj na zadní tyči. Cverna nejprve nastřelil Adamušku, ale Ilic byl vzápětí nekompromisní, napálil míč nechytatelně pod břevno – 4:2.

Třinečtí záhy mohli vést o tři branky. Tu premiérovou mohl v třineckém dresu vsítit Ayoola, ale po Bartůnkově centru z pravé strany jeho pohotovou ránu zastavilo břevno.

Neprosadil se ani vzápětí po akci Ciencialy, kdy se pokoušel dorazit střelu Konečného, který celou akci rozjel.

Domácí se pátého úspěchu přece jen dočkali. Szewieczek na polovině vyhrál osobní souboj, vyvezl míč dopředu a předal jej doprava Konečnému. Jeho přízemní centr se dostal k Ayoolovi, jehož střelu z otočky šikovně tečoval mimo dosah brankáře debutující Szymon Jež – 5:2.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek: „Vážíme si vítězné sérii na domácím hřišti. U prvního poločasu mám určité otazníky. Nastoupili jsme poněkud lehkovážně, i proto jsme inkasovali branku. Jinak bychom to asi měli snadnější. Příště musíme hrát od první minuty tak, jak jsme hráli od první minuty druhého poločasu. Na druhou stranu kluky chválím, protože jsme nastoupili bez tří stěžejních hráčů a v prvním poločase nám scházela jejich rozehrávka. Kluci je dokázali nahradit, vytvořili solidní náskok. Pak na hřiště nastoupil dorostenec Jež, který vypadal na hřišti velice dobře a za svůj výkon byl odměněn gólem. To je cesta, kterou chceme jít.“