Fotbalisté Třince uspěli v generálce

sobota 02. března. 2024 | Redakce
Třebaže po poločase prohrávali, dokázali třinečtí fotbalisté zápas s rezervou Sosnowce zvrátit ve svůj prospěch. Sérii přípravných střetnutí tak završili vítězstvím.
A-tým - Přípravná utkání - 2023/2024, so 2. 3. 2024, 11:00

Zagłębie Sosnowiec

1:2
1:0

Branky: Martosz - Dedič 2.

Trenér Tomáš Hejdušek nasadil do hry teprve 17letého stopera Ondřeje Brzezinu. Na travnatém hřišti ve čtvrti Niwka, kde místní klub zápolí v I. A třídě, se zprvu jako doma cítili fotbalisté záložního týmu Zaglebia Sosnowiec.

A patřičně to dali najevo už po pěti minutách hry, kdy se ve vápně uvolnil mladík Martosz a po zemi zacílil přesně k tyči – 0:1.

Vzápětí mohli skórovat také hosté z Třince, jenomže Clement ani jednu ze svých přímočarých akcí nezakončil přesně.

Domácí byli blízko ke druhému úspěchu vzápětí, ale k přízemnímu centru, který prošel malým čtvercem, se na zadní tyči nikdo nedostal. Následoval rohový kop, po kterém hlavička jednoho z domácích skončila v náručí brankáře Mrózka.

Třinečtí převzali iniciativu, měli až do konce poločasu více ze hry, ale kompaktní obranu domácích nepřekonali. Nepovedlo se to Clementovi, který zakončil vedle ani Lörinczovi, který nepotrestal nepovedenou rozehrávku domácího brankáře, když z dobré pozice vypálil nad.

Až na několik málo pasáží si třinečtí fotbalisté ve druhém poločase udržovali vytrvalou územní převahu. A vytvářeli si i vyložené šance. Dedič zblízka vystřelil nad a Zinhasović po rohu těsně mimo.

Poté Holík nakopl míč na Konečného, kterého jeden ze zadáků fauloval ve vápně. K pokutovému kopu se postavil Dedič, ale i s přispěním brankáře se jeho rána odrazila od tyče.

Třinečtí dál tlačili, gólem neskončil další pokus Dediče ani obrovská skrumáž po rohovém kopu.

Poté si na kolmou přihrávku naběhl Vlachovský a přesným pasem našel Dediče, který zblízka napálil míč pod břevno – 1:1.

Spolupráce centrujícího Konečného a zakončujícího Omasty brankou neskončila – i díky výtečnému zásahu domácího brankáře.

Blýskl se rovněž jeho protějšek Adamuška – po nakrátko rozehraném rohovém kopu a pohotové střele jednoho z domácích hráčů.

Hostům z Třince se podařilo strhnout vítězství na svou stranu. Na Holíkův rohový kop si naběhl Dedič a s pomocí břevna vsítil druhou branku. Třetí mohl hned poté přidat Vlachovský, brankář jeho hlavičku reflexivně vyrazil.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek: „Nesmírně důležité bylo, že jsme konečně odehráli zápas na přírodní trávě. I když byla trochu vyšší, se stavem hřiště se kluci popasovali velice dobře. Hráli jsme proti soupeři, který se prezentuje podobným stylem jako soupeř, který nás čeká v prvním kole. I když jsme po poločase prohrávali, dokázali jsme skóre otočit. Z toho je patrné, že naše mužstvo je zdravé. Už se velice těšíme na první mistrovské utkání.“