Zápas

Fotbalisté Třince vyhráli v Žilině

pátek 23. února. 2024 | Redakce
Proti rezervě Žiliny, po podzimu pátému mužstvu druhé nejvyšší slovenské soutěže, si třinečtí fotbalisté připsali páté vítězství v zimní přípravě.
A-tým - Přípravná utkání - 2023/2024, pá 23. 2. 2024, 12:00

MŠK Žilina

1:4
0:2

Branky: 63. Jakubík - 2. Zinhasović, 10. Cienciala, 55. Szewieczek, 80. Orság.

FK Třinec: TŘINEC – 1. poločas: Adamuška – Szewieczek, Brak, Dadak, Bolf – Zinhasović, Machuča – Konečný, Holík, Cienciala – Dedič. 2. poločas: Mrózek – Szewieczek, Mieszek, Orság, Dadak – Zinhasović, Bartůněk – Vlachovský, Nieslanik, Lörincz – Clement. Trenér: Hejdušek.

Komentář k utkání

Třinci se vyprázdnila marodka, kromě Omasty a Samiece byli všichni ostatní hráči k dispozici. Mužstvu trenéra Hejduška se náramně povedl vstup do utkání – už ve 2. minutě si Zinhasović vyměnil míč s Dedičem a propálil brankáře – 0:1.

V 10. minutě hosté z Třince rozehráli rohový kop, na jehož konci byla Ciencialova přesná střela k tyči – 0:2.

Vzápětí měli po centru od rohového praporku šanci také domácí, Adamuška vytáhl nebezpečnou střelu Jašša nad břevno.

Posléze dvakrát zahrozili hosté, po rychlé akci centroval Bolf a hlavička Zinhasoviće prolétla těsně kolem tyče. Pak zpoza velkého čtverce napřáhl Dedič, jeho rána těsně minula horní roh brány.

Hrálo se v oboustranně dobrém tempu, rodily se další zajímavé akce. Domácí nevyužili chyby v třinecké rozehrávce, na druhé straně jeden ze zadáků zablokoval ránu Holíka a Dedič poslal Szewieczkův centr hlavou kousek vedle tyče.

Úvodní část střetnutí zakončil Bolf, po souhře Konečného s Ciencialou brankáře Žiliny z úhlu neprostřelil.

Zatímco hostující trenér o poločase vyslal na hřiště osm nových hráčů, jeho domácí protějšek protočil sestavu až po hodině hry.

Taktéž druhý poločas nabídl řadu zajímavých akcí, do zakončení se častěji dostávali hosté z Třince.

Krátce po změně stran to byl Dadak, ale jeho hlavičku po centru Vlachovského vykopl z prázdné brány jeden ze zadáků.

Pět minut poté Vlachovský centroval znovu, tentokrát od rohového praporku. Nejvýše vyskočil Orság a po jeho hlavičce dopravil míč za čáru Szewieczek – 0:3.

Krátce nato se do úniku dostal Clement, centrem na zadní tyč našel Nieslanika, který však gólmana zblízka neprostřelil.

Po hodině hry Třinečtí přišli o čisté konto, domácí útočník Jakubík předvedl svou rychlost i chytré zakončení – 1:3.

Po dalším centru Vlachovského mohl kontrovat Nieslanik, ale hlavičkoval pouze doprostřed brány, takže gól z toho nebyl. A když už se do třetice po tečované střele Löricze trefil, radost mu kvůli faulu na brankáře překazil sudí.

Třinečtí pokračovali v útočení, Orság po rohu hlavou přestřelil, Clementovu střelu po zemi k tyči vyškrábl brankář.

Tečku za utkáním udělal Orság, který po Vlachovského rohovém kopu a Mieszkově střele uzavřel patičkou na konečných 1:4.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek: „Výsledek odráží dění na hřišti. Zejména v prvním poločase jsme byli velice dobře organizovaní, soupeře jsme prakticky nepustili do žádné šance. Jediný mínus je ten, že jsme nebyli schopni odehrát zápas s nulou.“