Zápas - mládež

U18: Nešťastné utkání

pátek 13. října. 2023 | Jana Zipserová
Trenér Cienciala mohl být spokojen s výkonem třineckých hráčů, kteří měli naději na získání tří bodů. Bohužel nedostatečná komunikace jim zhatila plány a soupeř dokázal zvrátit vývoj utkání ve svůj prospěch i přesto, že třinecký tým předvedl kvalitní hru.
Moravskoslezská divize staršího dorostu - 2023/202,10. kolo, so 7. 10. 2023, 10:30

1. HFK Olomouc

3:4
2:0

Branky: 4. a 53. Skupieň, 24. Nguyen - 50. (penalta) a 73. Pícha, 77. a 81. Grégr. Rozhodčí: Pavlica - Kolodziej, Klus. Žlutá karta: Wawracz (Třinec).

FK Třinec: Broda - Galia, Niedoba, Sikora, Liberda, Nguyen, Wawracz, Motyka (51. Hvojník), Somr, Skupieň, Pawliska (77. Balažovič). Trenér: Cienciala.

1. HFK Olomouc: Fryčák - Hudec, Frantík, A. Zdráhal, Provazník (79. Petřek), Pícha, Spáčil, Hanzelka (63. Svrčina), Hellus (46. Grégr), Dosoudil, Hovorka (46. V. Zdráhal). Trenér: Hrdina.

Macek Cienciala, trenér FK TŘINEC U18

Náš vstup do zápasu byl i přes kvalitu soupeře dobrý. Drželo se nás štěstí a sami jsme dokázali využít jak standardní situaci, tak i nabídnutý protiútok, který jsme vyřešili gólově. Do druhé půle jsme vstupovali s cílem maximální koncentrace a i když soupeř z penalty po smolném doteku rukou snížil, dokázali jsme se oklepat a vzít si dvoubrankové vedení zpět. Až do cca 70. minuty si soupeř nevypracoval nic vážnějšího, připouštím však, že byl mírně aktivnější a více na míči než my. Bohužel následně jsme soupeři nabídli 3 góly úplně sami, čehož důsledkem byl obrat ve skóre. Mrzí to zejména z důvodu, že velké nasazení hráčů přišlo hlavně kvůli nedostatku komunikace vniveč a soupeř tak vyhrál přestože nás nepřekonal svou kvalitou, nýbrž naší vlastní neorganizovaností.