Zápas - mládež

U16: Před hvizdem urvali bod

úterý 13. června. 2023 | Jana Zipserová
Předposlední kolo s druhou Opavou přineslo nervy drásající utkání nejen pro diváky, ale i samotné hráče a trenéry. Dvoubrankové manko dokázali třinečtí srovnat avšak pár minut nato opět prohrávali. Nakonec se Robinovi Krzyžánkovi podařilo v nastavení výsledek srovnat na 3:3.
Moravskoslezská divize mladšího dorostu - 2022/202,30. kolo, so 10. 6. 2023, 12:45

FK Třinec

Slezský FC Opava

3:3
0:1

Statistiky

Branky: 68. Folvarčný, 75. Wawracz, 93. Krzyžanek - 10. Kutálek, 50. kropáček, 84. Prohászka. Rozhodčí: Kotas - Dudek, Nguyen. Žluté karty: Somr, Babilon - Šlupina. Červená karta: Jančík (Opava).

Sestavy

FK Třinec: Miltner - Froleš (46. Babilon), Kulig (12. T. Konderla), Krzyžanek, Waclawek, Wawracz (82. Červenka), Murin, Sikora, Folvarčný, Somr, J. Konderla. Trenér: Chloň.

Slezský FC Opava: Maitner - Haloda, Kutálek, Klimeš, Tkaczyk (46. Novotný), Jančík, Varyš (46. Prohászka), Šlupina, Kropáček, Jašek (46. Glazar), Pawlik (46. Gebauer). Trenér: Mrázek.

Ohlasy trenérů

Petr Chloň, trenér FK TŘINEC U16

Po výborném kolektivním výkonu, který naši hráči předvedli v pondělní dohrávce v Kroměříži, kde jsme vyhráli 3:0, nás v sobotu čekal poslední domácí zápas s 2. celkem tabulky Opavou. První poločas byl ovlivněn bohužel obnoveným těžkým zraněním našeho kapitána Marca Kuliga, kdy jsme následně po standartní situaci dostali branku. Hra byla vyrovnaná, chyběl nám však klid v zakončení. Do druhého dějství jsme šli s tím, že začneme hrát více po zemi a zkusíme soupeře potrápit. Bohužel hned z kraje jsme dostali druhou branku po krásně trefeném trestném kopu. Potom se však na Lesní začaly dít věci. Nejprve Honza Folvarčný a následně Ondra Wawracz vstřelili dva nádherné góly střelami ze střední vzdálenosti a bylo srovnáno. Bohužel Opava šla 5 min. před koncem do vedení z rychlého brejku, ale nakonec dohrávala pouze v 8 lidech (zranění a červená karta ), čehož jsme dokázali po ukázkové akci Kuby Konderly a zakončení Robina Krzyžanka využít k zaslouženému srovnání na 3:3. Smekám před všemi hráči za to co předvedli a myslím, že i všichni přítomní diváci jim po zápase zaslouženě zatleskali.