Zápas

Třinec se rozloučil těsnou porážkou

pondělí 29. května. 2023 | Redakce
Druhou nejvyšší soutěž, která letos oslavila své 30. výročí, třinečtí fotbalisté hráli nejdéle ze všech klubů v České republice. O víkendu se s ní (přinejmenším na rok) rozloučili těsnou porážkou na stadionu Karviné, která po roce slaví návrat mezi českou elitu.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,30. kolo, ne 28. 5. 2023, 17:00

MFK Karviná

1:0
0:0

Branka: 87. Bartl. Rozhodčí: ŽK: Radina – Leška, Hádek.

MFK Karviná: Ciupa – Mikuš, D. Krčík, Bederka, Antovski – Budínský, Boháč – D. Moses, Málek (56. Bartl), Memić (79. Ezeh) – Akinyemi (56. Papadopulos, 90+1. Žák). Trenér: Hejdušek.

FK Třinec: Hasalík – Omasta, Mieszek, Brak, Slaninka – Holík (84. Nieslanik), Habusta, Machuča, Hrdlička (82. Kania) – Horniak (46. Gembický) – Juřena (84. Hýbl). Trenér: West.

Komentář k utkání

Po sedmém kole byli třinečtí fotbalisté s 11 body na 5. místě tabulky. Exligová Karviná měla o bod méně a byla sedmá...Po předposledním kole už bylo všechno úplně jinak – Třinečtí se museli po 11 letech smířit se sestupem, a naopak Karviné scházel krůček k návratu mezi ligovou smetánku.

Poslední krok udělala před rekordní návštěvou sezony v derby s Třincem, který na podzim porazila 3:0.

Třinečtí trenéři postrádali několik hráčů, a tak do základní sestavy zařadili dorostence Matěje Mieszka, který naskočil na stoperu a teprve 15letého středopolaře Kryštofa Horniaka.

Utkání hrané před kamerami České televize bylo od samého začátku atraktivní, o zajímavé situace nebyla nouze.

Karvinští mohli jásat hned v úvodu, ale Antovského centr po odvráceném rohu Krčík prodloužil pouze do břevna.

Gólovou šanci nevyužil ani Třinec. Po souhře s Hrdličkou odcentroval Slaninka na zadní tyč, kam si naběhl Omasta. Zaskvěl se domácí brankář Ciupa, který míč vyrazil.

Vzápětí se uvolnil Akiniemi, vypálil na bližší tyč, ale brankář Hasalík, který dostal přednost před Adamuškou, jeho pokus vykopl.

Neujala se ani další tutovka favorizovaných domácích. Málek přistrčil míč Memićovi, ten si jej zpracoval a vystřelil, ovšem bránu těsně minul.

Zanedlouho Málek zkusil stříleným centrem překvapit Hasalíka, třinecký gólman byl však na správném místě a míč vyškrábl na roh. Antovski od rohového praporku našel hlavu Boháče, ale ten Hasalíka nepřekonal.

Ve druhém poločase jako první zahrozil Mikuš, ale jeho střeleckému pokusu scházely centimetry. O několik minut později to zkusil rovněž Budínský, ale jeho technická střela se mezi tři tyče nestočila.

V závěrečných minutách měli Karvinští zřetelně navrch. Budínský pálil znovu, ovšem opět malinko nepřesně. Nebezpečný byl i při standardní situaci, ovšem Bederka prodloužil míč těsně mimo bránu.

Mezitím si další zákrok připsal Hasalík, který vykopl střelu Papadopulose po Mikušově přihrávce.

Postupová euforie zachvátila karvinský stadion krátce před koncem, kdy po Ciupově nákopu Papadopulos prodloužil míč na rozběhnutého Bartla a ten přesnou střelou rozhodl o vítězi.