Zápas

Třinec podlehl Opavě a sestupuje do MSFL

středa 24. května. 2023 | Redakce
Po jedenácti letech se třinečtí fotbalisté loučí s druhou nejvyšší soutěží a padají do MSFL. Jejich osud zpečetila porážka ve slezském derby s Opavou.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,29. kolo, st 24. 5. 2023, 17:00

Slezský FC Opava

0:1
0:0

Branka: 80. Janoščín Rozhodčí: Klíma - Caletka, Pečenka. ŽK: Jursa, Foltyn, Slaninka, Tandara, Szewieczek - Helebrand, Omale

FK Třinec: Adamuška – Omasta, Foltyn, Brak, Slaninka – Habusta – Kania (66. Hýbl), Jursa (71. Szewieczek), Machuča, Hrdlička (71. Tandara) – Gembický (89. Nieslanik). Trenér: West.

Slezský FC Opava: Lasák – Cykalo, Helebrand, Janoščín, Kadlec – Kopečný, Omale, Bílek (87. Vincour) – Šigut (90+3. Dostál), Rataj (76. Rybička), Haitl (87. Gorčica). Trenér: Brožek.

Komentář k utkání

Do utkání o všechno Třinečtí vyběhli bez čtyř ofenzivních hráčů. Holíka s Juřenou nepustily do hry žluté karty, Turyna nehrál kvůli zranění a Samiec nemohl nastoupit z důvodu disciplinárního trestu.

Trenér Roman West tak neměl k dispozici klasického útočníka. Na hrot postavil Gembického, kterého v průběhu druhé půle doplnil Omasta, jenž dříve v útoku nastupoval.

V prvním poločase měli Třinečtí míč na svých kopačkách častěji, ale z platonické převahy nic nevytěžili. Opavští se dostali ke dvěma střelám z dálky, ale mezi tyče nemířila ani jedna.

Jeden zásah si připsal brankář Adamuška, kdy po souhře Šiguta s Kopečným ukryl míč do rukavic.

Ve druhém poločase se obraz hry začal měnit - bohužel k nelibosti domácích příznivců, kteří dorazili do hlediště v hojném počtu.

Než uplynula hodina hry, odcentroval Omale, Šigut přistrčil míč Ratajovi, který překonal Adamušku. Z gólu se hosté neradovali, za domácího brankáře zaskočil na čáře stoper Foltyn.

Chvíli nato pálil z voleje kopečný, ale na Adamušku si nepřišel, domácí brankář se vytasil s dalším výborným zákrokem.

Opava i nadále Třinec přehrávala, po střelách Kopečného domácí fotbalisty zachránila tyčka a vzápětí také břevno.

Deset minut před koncem se k přímému kopu postavil bývalý dlouholetý kapitán Třince Jiří Janoščín a přesnou střelou k tyči rozhodl o vítězství hostů - 0:1.

To mohl chvíli nato pojistit Bílek, ovšem brankář Adamuška jeho ránu dokázal vytěsnit na rohový kop.

Trenér Třince Roman West: "Mrzí mě to, že do 50. minuty hrajeme vyrovnaný zápas, bez šancí. Byl takticky svázaný oběma týmům šlo o hodně, takže se to dalo čekat. Nerozumím tomu, že od 50. minuty jsme se na deset minut úplně položili. Vypadli jsme z role, byla tam tyčka, břevno, dvě šance chytil Adamuška. Vyvrcholilo to přímým kopem, kdy to Jirka Janoščín trefil. Změnili jsme rozestavení, vystřídali, ale ani to nepomohlo, už jsme se z toho bohužel nedostali. Druhý poločas byl z naší strany velice špatný a se smutným koncem."