S rezervou Olomouce smírně

sobota 08. dubna. 2023 | Redakce
Bílé dresy na Bílou sobotu tolik očekávané tři body třineckým fotbalistům nepřinesly. Rovněž jejich druhý vzájemný zápas se záložním týmem Olomouce skončil bez vítěze.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,21. kolo, so 8. 4. 2023, 10:15

SK Sigma Olomouc "B"

1:1
0:0

Branky: 52. Hrdlička – 46. Kramář. Rozhodčí: Kvítek – Vyhnanovský, Mojžíš. ŽK: Samiec – Zlatohlávek, Galus.

FK Třinec: Adamuška – Jursa, Foltyn, Straňák (42. Szewieczek), Hýbl (81. Slaninka) – Habusta (12. Kania, 81. Gembický) – Holík, Samiec (46. Omasta), Machuča, Hrdlička – Juřena. Trenér: Zbončák.

SK Sigma Olomouc "B": Stoppen – Hadaš, Bednár, Dohnálek, Galus – Israel, Langer – Kramář, Slaměna (80. Fabiánek), Šíp (46. Uriča, 90+4. Mikulenka) – Zlatohlávek (70. Fiala). Trenér: Chromý.

Trenéři Třince Zbončák s Cieslarem nemohli poslat na trávník optimální sestavu, protože chyběli zraněný útočník Turyna a distancovaný stoper Brak.

Záhy domácí postihly další ztráty, v průběhu úvodní části hry odstoupil zraněný kapitán Habusta, kterého před pauzou následoval střední obránce Straňák.

O první vzruch se postaral hostující Šíp, ale brankář Adamuška po jeho střele zasahovat nemusel, míč skončil mimo.

Zanedlouho se do koncovky dostali rovněž domácí fotbalisté, Holík však nastřelil pouze bránícího protihráče a dorážející Machuča v těžké pozici zamířil nad bránu.

Třinečtí fotbalisté měli míč ve svém držení častěji než soupeř, pohybovali se na jeho polovině, ale do gólové šance je Hanáci nepustili.

Zhruba po půlhodině hry se Jursův centr dostal až k Hýblovi, který ze své kopačky vypustil technickou střelu, ke smůle svého mužstva nastřelil jen protihráče.

Krátce před pauzou po rohovém kopu napřáhl Hrdlička, ale jeho tečovaná střela zpoza velkého čtverce požadovaný cíl nenašla.

Třinečtí si už potřetí na jaře nepohlídali nástup do druhého poločasu. Hanáci nakopli dlouhý míč na Uriču a ten poslal míč napříč pokutovým územím. Na zadní tyči se objevil zcela nekrytý Kramář, který měl dostatek času k tomu, aby přesně zacílil – 0:1.

Fotbalisté Třince odpověděli tím nejlepším způsobem – Jursův centr z pravé strany se dostal až k Lukáši Hrdličkovi, ten se šikovně uvolnil a zpoza vápna zamířil přesně k tyči – 1:1.

Přibližně dvacet minut před koncem po rohu hlavičkoval Holík a pohotově pálil Foltyn – jeho pokus se ovšem mezi tři tyče nevešel.

Domácí gólman Adamuška si několik minut před koncem připsal důležitý zákrok, když po spolupráci Kramáře s centrujícím Fabiánkem na čáře zneškodnil hlavičku Fialy.

Podzimní duel v Olomouci skončil bez branek, tentokrát se body dělily po remíze 1:1. Příští kolo třinecké fotbalisty zavede do Vyškova.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Chtěli jsme vyhrát za každou cenu, protože kdyby se nám to podařilo, na Olomouc bychom se dotáhli. Opticky jsme možná měli více ze hry, ale soupeř velmi dobře bránil, přesouval se. Moc nás nepresoval, spoléhal na protiútoky, protože má rychlé hráče. V prvním poločase jsme měli náznaky šancí, ale ty jsme nevyužili. Více jsme se tlačili do koncovky, ale soupeř zodpovědně bránil, bylo složité se dostat šance. Bylo to těžké utkání, remíza je zřejmě zasloužená.“