Skvělá práce! Třinec v nastavení přetlačil Varnsdorf

sobota 18. března. 2023 | Redakce
Gólem kapitána Habusty z nastaveného času zlomili fotbalisté Třince favorizovaný Varnsdorf. Díky zodpovědnému a kvalitnímu výkonu vyhráli na šestý pokus a bodově se dotáhli na týmy ze středu tabulky.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,19. kolo, so 18. 3. 2023, 10:15

FK Varnsdorf

2:1
1:0

Branky: 19. Slaninka, 90+2. Habusta – 86. Kurka. Rozhodčí: Raplík – Arnošt, Mojžíš. ŽK: Machuča, Foltyn, Jursa, Juřena, Zbončák, Hrazdílek, Adamuška - Tanko, Zbrožek, Kouřil.

FK Třinec: Adamuška – Jursa, Foltyn, Brak, Slaninka – Habusta, Samiec – Holík (77. Hrdlička), Machuča (80. Tandara), Kania – Turyna (71. Juřena). Trenér: Zbončák.

FK Varnsdorf: Vaňák – Richter (90+4. Penc), Kouřil, Kubista, Kurka – Bláha – Schön (87. Ludvíček), Zbrožek, Ondráček (25. Osmančík), Samko (46. Dufek) – Tanko (90+4. Švanda). Trenér: Holeňák

Trenéři Martin Zbončák se Zdeňkem Cieslarem před prvním zápasem na domácím hřišti poupravili složení výchozím jedenáctky.

Mezi tyče se po roce postavil Jiří Adamuška a na levém kraji obrany se představil Martin Slaninka.

Nabuzení domácí od začátku hýřili aktivitou a hráli s velikou chutí. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu po zemi střílel Habusta, brankář Vaňák byl však na svém místě.

Než uběhla úvodní dvacetiminutovka, z pravé strany poslal centr do ohně Jursa a na zadní tyči akci zavřel Slaninka. Brankář Vaňák se tentokrát snažil marně, hlavičku domácího beka zneškodnit nedokázal – 1:0.

Po půlhodině hry mohlo být ještě veseleji. Kania zahrával rohový kop, ke střele se dostal Turyna, ale zblízka gólmana Severočechů nepropálil. Neuspěl ani Machuča, jeho skákavá střela skončila v rukavicích hostujícího gólmana.

Vzápětí se k nebezupečné střele dostal Habusta, jeho přízemní pokus z hranice šestnáctky skončil těsně vedle tyče.

Velice blízko druhého úspěchu byli Třinečtí v závěru úvodní části hry. Turyna předal míč Holíkovi, ten nastřelil brankáře, vzápětí se znovu dostal ke střele, ale ani na druhý pokus Vaňáka nepřekonal. Akce pokračovala, Holík odcentroval a Samiec svou hlavičku namířil těsně mimo.

Vstup do druhého poločasu si fotbalisté v červených dresech pohlídali a po několika minutách hry znovu zahrozili.

Turyna udržel míč, přistrčil ho Kaniovi a ten pohotově vypálil z otočky. Gól z toho nebyl, Vaňák jeho pokus vyškrábl na rohový kop.

Další vyložená šance Třince přišla vzápětí. Holík se výtečně uvolnil na pravé straně, vybídl Machuču, ten však zblízka výtečného Vaňáka nepřekonal.

Uklidňujícího druhého gólu se domácí fotbalisté nedočkali, a tak vycítili šanci hosté. V závěrečné půlhodině si chvílemi vytvořili územní převahu, ale na pozorně bránícího protivníka nevyzráli.

Po Dufkově střele se míč snesl na břevno, ale brankář Adamuška jeho pokus ze střední vzdálenosti kontroloval.

O čisté konto přišel necelých pět minut před koncem. Velmi aktivní Kania se do gólové šance neprokličkoval, Severočeši vyrazili do protiútoku, na jehož konci byl Bláhův centr a Kurkova hlavička – 1:1.

Třinečtí fotbalisté nesložili zbraně, za což sklidili sladkou odměnu. Samiec vybojoval zdánlivě ztracený míč, jeho zblokovaný centr se dostal ke kapitánu Habustovi, jenž výstavní ránou z voleje rozjásal více než šest stovek fanoušků – 2:1.

Trenér Třince Martin Zbončák. "Do utkání jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli - aktivně. Šli jsme do vedení, dali jsme krásný gól a měli jsme i další šance. Kdyby to po prvním poločase bylo tři nebo čtyři nula, bylo by to klidnější. Pojistku jsme však nepřidali. Soupeř hrozil ze standardních situací a nakonec vyrovnal. Ocitli jsme se ve složité situaci, ale kluci díky své vůli nakonec ten vítězný gól dali. Myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě. Hráli jsme velmi dobře, kluci bojovali, nechali na hřišti všechno a odměnou jim byly tři body."