Třinec odjel z Julisky s prázdnou

sobota 04. března. 2023 | Redakce
V premiéře jarní části třinečtí fotbalisté prohráli na stadionu pražské Dukly. O jejich porážce rozhodl úvod druhého poločasu, kdy inkasovali dva slepené góly.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,17. kolo, so 4. 3. 2023, 14:00

FK Dukla Praha

2:0
0:0

Branky:46. Kozel, 48. Moulis Rozhodčí: Volek – Pochylý, Pospíšil ŽK: Špatenka, Holiš, Kozel –Turyna

FK Dukla Praha: Rada – Barac, Krch, Peterka, Holiš - Matějka (90. Červenka), Hrubeš (83. Šebrle), Kozel (90. Havelka), Kozma (72. Piroch), Moulis (83. Buchvaldek) - Špatenka. Trenér: P. Rada

FK Třinec: Hasalík – Szewieczek, Brak, Foltyn, Hýbl - Habusta - Gembický (61. Turyna), Machuča (61. Samiec), Holík, Kania (77. Hrdlička) - Juřena. Trenér: M. Zbončák

První jarní zápas na Julisce nabídl souboj tabulkových sousedů se stejným počtem bodů, v němž třináctá Dukla hostila čtrnáctý Třinec. Oba celky šly do zápasu s cílem uspět a přiblížit se silnému středu vyrovnané druholigové tabulky.

Družina zkušeného trenéra Petra Rady vyběhla na trávník v tradiční žluté sadě dresů, hosté z Třince nastoupili v červeném. Z kvarteta nových hráčů, kteří se objevili v zápise o utkání na straně Třince, ani jeden nevyběhl ve výchozí jedenáctce.

I když hosté vsadili na poctivou defenzívu, útočné manévry Pražanů zcela eliminovat nedokázali. V 11. minutě postupná kombinace Dukly vyústila v centr z levé strany na zadní tyč, kde byli dva hráči ve žlutém, ale ani jeden z nich míč do sítě nedopravil. Ve 23. minutě zahrávali domácí rohový kop, míč propadl na malém vápně k jednomu z domácích hráčů, ale ten zblízka nastřelil pouze Hasalíka.

Po uplynutí úvodní půlhodiny, Hasalík vyškrábl Špatenkovu ránu ze střední vzdálenosti na rohový kop a po něm jeden z jeho spoluhráčů hlavičkoval do tyče. Deset minut poté přilétl z levé strany další centr, ale Moulis neměl seřízenou mušku. Třinečtí potrápili Duklu po rohových kopech těsně před pauzou, ale brankář Rada o čisté konto nepřišel.

Nástup do druhého poločasu se třineckým fotbalistům nepovedl. Hned ve 46. minutě už Dukla svou další příležitost využila. Po dlouhém autu se míč dostal ke Kozlovi a ten z několika metrů propálil Hasalíka - 1:0.

Vzápětí bylo s hosty ještě hůře. Po standardní situace téměř z poloviny hřiště se míč dostal ke Špatenkovi a jeho sražený centr uklidil do sítě Moulis - 2:0.

Trenér Zbončák reagoval na nepříznivý vývoj střídáním. Do hry šel Samiec, premiérově Turyna a na posledních 15 minut Hrdlička. S nepříznivým vývojem se Třinečtí snažili něco udělat, ale šanci si vytvořili jen jednu. V 66. minutě odcentroval z pravé strany Szewieczek a Turyna hlavičkoval do náruče brankáře Rady.

Dukla mohla své vedení navýšit, ale jedna střela z pravé strany minula pravou tyč třinecké brány a v závěru Špatenkovu střelu po individuální akci obětavě zablokoval jeden z hostujících fotbalistů.