Lipina si odvezla z Třince sedmičku

sobota 04. února. 2023 | Redakce
Nejvyšší vítězství za poslední období zaznamenali třinečtí fotbalisté. Proti třetiligovému Frýdku-Místku si s chutí zastříleli, roznesli ho 7:2.
A-tým - Přípravná utkání - 2022/2023, so 4. 2. 2023, 10:00

FK Frýdek-Místek

7:2
2:1

Branky a nahrávky: Hrdlička 2, Straňák, Juřena, Hýbl z pen. Gembický, Samiec. ŽK: Tandara

FK Třinec: Hasalík (46. Schovanec) – Szewieczek, Brak, Straňák, Hýbl – Habusta (46. Machuča) – Tandara, Hrdlička, Bernardinho (46. Kania ) – Juřena (46. Gembický). Trenér: Zbončák.

Třetiligoví sousedé z Frýdku-Místku měli v zápase první a poslední slovo. Po několika minutách hry trestali za nepovedenou malou domů a krátce před koncem střetnutí po dlouhém nákopu a střele na přední tyč zkorigovali na konečných 7:2. Za stavu 1:1 pak ještě napálili břevno.

Mezitím zasahovali gólový terč třinečtí fotbalisté. Na rohový kop si naskočil Straňák a hlavičkou nedal brankáři šanci – 1:1.

Před pauzou Tandara přesným centrem našel na přední tyči Juřenu a ten hlavou zajistil Třinci vedení – 2:1.

Náskok mohl být ještě vyšší, ale Samiecovu hlavičku po rohovém kopu vytáhl zpod břevna brankář hostů.

Skvěle zasáhl také proti Habustovi, jenž střílel zblízka po přetaženém centru a následném Brakově sklepnutí.

Gólman Lipiny si poradil také s tvrdými střelami ze střední vzdálenosti v podání Szewieczka a Hrdličky.

Třinečtí byli při chutí také na začátku druhé půle. Samiec získal míč, po následné Tandarově střele se Machuča chystal dorazit míč do sítě hlavou, v čemž mu v rozporu s pravidly zabránil brankář. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Hýbl – 3:1.

Po další přímočaré akci se skóre měnilo znovu. Hrdlička předal míč Tandarovi a ten ideálně přihrál nabíhajícímu Gembickému – 4:1.

Křídelník Tandara založil další gólovou akci. Přetaženým centrem hledal Gembického, od něj se míč dostal k Hrdličkovi, který si ještě vylepšil střeleckou pozici a zacílil k tyči – 5:1.

Vzápětí se Hrdlička dral do zakončení znovu, dokázal vystřelit, ale za překonaným brankářem zaskočil jeden ze zadáků.

Chvíli nato se už mladý středopolař radoval z druhé branky v zápase, kdy po Szewieczkově brejku a jeho ideálním přízemním centru obstřelil brankáře – 6:1.

To však nebylo zdaleka všechno – Hýbl vrátil míč do ohně, Straňák u zadní tyče svedl vítězný souboj a pohotový Samiec zblízka doklepl – 7:1.

O něco dříve gólman hostů u bližší tyče vyrazil střelu Machuči a po centru Tandary úspěšně zakročil také proti Gembickému.

Dvakrát brankář hostů výborně zasáhl proti Samiecovi. Nejprve na brankové čáře kryl jeho hlavičku po rohovém kopu a posléze vyškrábl nad břevno jeho ránu z 30 metrů.

V závěru pak přišel již zmíněný gól hostů na 7:2.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Opět se hrálo na jednu bránu. Oba góly jsme dostali po velikých individuálních chybách. První poločas byl vcelku vyrovnaný, my jsme měli opticky více ze hry, hosté hrozili z brejků. Oba týmy si vytvořily nějaké šance, ale my jsme to zlomili na svou stranu. Ve druhém poločase se Frýdek-Místek po třetím gólu složil. Kluci hráli s velikou chutí, druhou půli jsme vyhráli 5:1. Byl jsem s ní velice spokojen, s první půlí byla spokojenost jen poloviční. Na doladění máme ještě měsíc.“