Zápas

Fotbalisté Třince získali skalp Žiliny

sobota 28. ledna. 2023 | Redakce
Na třetí pokus se fotbalisté Třince dočkali premiérové výhry v zimní přípravě. Zajeli si pro ni do Žiliny, kde po velmi dobrém výkonu pokořili šestý celek nejvyšší slovenské soutěže.
A-tým - Přípravná utkání - 2022/2023, so 28. 1. 2023, 11:00

MŠK Žilina

2:3
0:1

Branky: 52. Jambor, 83. Kaprálik - 5. Tandara, 55. Turyna, 61. Hrdlička. Rozhodčí: Matula - Hrivo, Nemček

MŠK Žilina: Slávik - Leitner, Minárik, Nemčík - Kopásek (46. Rusnák), Sauer, Gidi (64. Anang), Bari - Kaprálik, Jambor, Bile (64. Essomba (69. Bile). Trenér: Hynek.

FK Třinec: 1. poločas: Hasalík – Jursa, Brak, Foltyn, Hýbl – Habusta – Tandara, Samiec, Holík, Kania – Juřena. 2. poločas: 46. Adamuška – Szewieczek, Brak, Straňák, Aw – Machuča - Gembický, Hrdlička, Holík, Bernardinho – Turyna. Trenér: Zbončák.

Komentář k utkání

Na hlavní žilinský stadion nevyběhl útočník Sow, který si místo v kádru Třince nevybojoval. Zbylí dva testovaní fotbalisté Aw a Bernardinho dostali šanci ve druhém poločase.

Do utkání vstoupili lépe hosté z Třince. Kania se prosmýkl podél pomezní čáry, odcentroval a žilinský odchovanec Tandara doklepl míč do sítě – 0:1.

Vzápětí to dvakrát zkoušel Holík – nejprve z úhlu, kdy pálil k bližší tyči a posléze technicky zpoza velkého čtverce. Ani jedna střela se však mezi tyče nevešla.

Šošoni převzali otěže zápasu zhruba po čtvrthodině. Trestný kop Bariho i následnou dorážku Jambora kryl připravený Hasalík.

Po půlhodině hry se mohli opět radovat Třinečtí – Samiec kolmou přihrávkou oslovil rozběhnutého Juřenu, ten však po svém úniku nechal vyniknout brankáře Slavíka.

Největší šance na srovnání se naskytla Kaprálikovi, jeho dělovka se odrazila od břevna zpět do hry. Poslední slovo měl Bile, ale Hasalík si s jeho hlavičkou poradil.

Na svém místě stál rovněž domácí gólman, který v úvodu druhé půle kryl střelu Holíka.

Chvíli nato Gidi poslal míč do běhu Rusnákovi, ten našel zpětnou přihrávkou Jambora a bylo srovnáno – 1:1.

Remíza nevydržela ani pět minut. Obránce Szewieczek vyrazil dopředu, protáhl se mezi protihráči a naservíroval míč Turynovi – 1:2.

Vzápětí zelenožlutí pokazili rozehrávku, míče se zmocnil Bernardinho, adresoval jej Hrdličkovi, jenž nekompromisně trestal – 1:3.

Předtím zazdil stoprocentní šanci Kaprálik a za stavu 1:3 Žilina pohrdla nepřesnou rozehrávkou Třince a kontaktní gól nevstřelila.

Radovat se znovu mohli naopak hosté – k míči se dostal Bernardinho a tvrdou střelou napálil tyčku.

Několik minut před koncem Bari našel přesným centrem hlavu Kaprálika a ten uzavřel na konečných 2:3.

Zatímco Žilina prohrála podruhé za sebou, třinečtí fotbalisté si pozvedli sebedůvěru prvním vítězstvím.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Z dnešního utkání mám dobrý pocit. Utkání hodnotím pozitivně, a to jak výsledek, tak i předvedenou hru. Věděli jsme, že soupeř hraje v ofenzivním rozestavení 3 – 4 – 3, kluky jsme nabádali, aby po zisku míče využívali volné prostory. Soupeř měl více ze hry, my jsme měli výborné brejkové situace, z těch šancí jsme mohli dát gólů ještě více. Žilině, účastníkovi první ligy, jsme dali tři góly a vyhráli jsme, takže jsme spokojení. Věřím, že vítězství povzbudí kluky do další přípravy, která ještě bude dlouhá.“