Zápas

Přípravu začali třinečtí fotbalisté porážkou

pátek 20. ledna. 2023 | Redakce
Neproměněné šance a neubráněné standardní situace stály za porážkou fotbalistů Třince v úvodním přípravném střetnutí.
A-tým - Přípravná utkání - 2022/2023, pá 20. 1. 2023, 14:00

PUSZCZA NIEPOŁOMICE

2:0
1:0

Branky a nahrávky: 40. Wójcinowicz, 80. Wojciuk. ŽK: Brak

FK Třinec: 1. Poločas: Adamuška – Szewieczek, Foltyn, Straňák, Hýbl – Machuča – Gembický, Holík, Hrdlička, Bernardinho – Sow. 2. Poločas: Adamuška – Jursa, Zogata, Brak, Aw – Tandara, Machuča, Samiec, Kania – Juřena, Sow (60. Turyna).

Komentář k utkání

V zápase s druhým celkem druhé nejvyšší polské soutěže Trenéři Martin Zbončák a Zdeněk Cieslar postavili dvě jedenáctky.

To stejné udělali také domácí, s tím soupeřem první jedenáctka byly Tychy a druhou vyzvali třinečtí fotbalisté.

Na velmi dobře připravené hrací ploše v úvodních minutách vyvíjeli větší aktivitu domácí fotbalisté. Dostali se k několika rohovým kopům, ale třineckou obrannou vozbu nepřekonali.

Málem se jim to povedlo po autovém vhazování, kdy jeden ze Zubrů pohotově vypálil, ale brankář Adamuška skokem k tyči jeho střelu vytěsnil na roh.

Třinečtí zvýšili iniciativu a začali udávat tempo hry. Szewieczkova střela byla zblokována, technický pokus Gembického skončil těsně mimo, stejně jako Bernardinhova razantní střela.

Holík zpoza šestnáctky mířil přesně, jeho ránu pod břevno dokázal domácí brankář konečky prstů vytáhnout na roh.

V největší šanci se během úvodního dějství zjevil Sow. Po chybě v rozehrávce se dostal až před gólmana, ale nedokázal jej zblízka překonat.

V závěru prvního poločasu Foltyn zneškodnil brejk dvou na jednoho a po následném rohovém kopu se opět blýskl Adamuška. Hlavičku dokázal zneškodnit a poté míč poskakující po brankové čáře odpálili do bezpečí jeho spoluhráči.

Následoval trestný kop ze strany, a ten už Třinečtí neubránili. Na centr do vápna si naběhl Wojcinowicz a hlavou otevřel skóre – 1:0.

Po změně stran domácí po rychlém výpadu měli blízko k navýšení náskoku, ale Brak dokázal vykopnout míč z prázdné brány.

Posléze zahrozil Třinec, z pravého křídla odcentroval Tandara a Samiecovu hlavičku do horního růžku skvěle vytáhl domácí brankář.

Přestože se zrodilo méně šancí než v prvním dějství, přišel druhý gól. Po autovém vhazování se míč dostal napříč vápnem k teprve 16 letému Wójcikovi a ten tvrdou střelou zvýšil na 2:0.

Obstojně hrajícímu Třinci dnes nebylo přáno, po trestném kopu Machuči obránce Jursa hlavičkoval pouze do břevna a následný závar Zubři ukončili osvobozujícím odkopem.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Domácí fotbalisté jsou v přípravě dál, soutěž začínají dřív. Měli urostlé hráče, hrozili ze standardních situací a vstřelili z nich oba góly. Kluci mají to nejtěžší za sebou, a přestože byli po náročném programu unavení, odehráli dobrý zápas. Doplatili jsme v něm na neproměňování šancí, a to nás proti kvalitnímu soupeři stálo lepší výsledek.“