Příprava: Na závěr remíza s Vítkovicemi

sobota 03. prosince. 2022 | Redakce
V posledním utkání v tomto roce se kombinovaný tým Třince rozešel smírně s Vítkovicemi.
A-tým - Přípravná utkání - 2022/2023, čt 1. 12. 2022, 10:30

MFK Vítkovice

1:1
0:0

Branky: 50. Liška - 51. Richtár. ŽK: Tandara, Sory.

FK Třinec: Schovanec – Szewieczek (56. Burgo), Zogata (56. Klocek), Mieszek, Enzo – Fage (14. Tandara), Sory, Dopater (77. Zogata), Obadal – Liška, Sherrif (56. Buryan). Trenér: Zbončák.

Týdenní období testování, kdy trenéři Třince Martin Zbončák se Zdeňkem Cieslarem zkoušeli případné posily, vyvrcholilo utkáním s třetiligovými Vítkovicemi.

Mladí Ostravané se v Třinci představili pod taktovkou Martina Motyčky – dlouholetého hráče Třince, který je ve Vítkovicích hrajícím asistentem trenéra.

Třinec nasadil do hry mladé navrátilce z hostování, hráče z dorostu, testované fotbalisty a trojici Tandara, Obadal Szewieczek, kteří na podzim nastupovali za první tým.

V prvním poločase, který změnu stavu nepřinesl, si Třinečtí vytvořili tři brankové možnosti. Sherrif však z hranice velkého čtverce po Tandarově sklepnutí pálil nad.

Posléze neuspěl ani Tandara, jeho střela z pravé strany pokutového území rovněž skončila nad břevnem.

Těsně před pauzou vyrazil do brejku Tandara, posunul míč kapitánovi Szewieczkovi a ten našel Lišku, který v gólové pozici bránu netrefil.

V úvodu druhého poločasu Liška vystihl nepovedenou rozehrávku soupeře a přesnou střelou zajistil Třinci vedení – 1:0.

To trvalo jen pár okamžiků, protože po skvělé práci Sama se krásnou střelou zaskvěl kapitán hostů Richtár.

Třinec si vzápětí mohl vedení vzít zpět – Richtár ztratil míč, Sherrif běžel sám na bránu, jenže vypálil těsně mimo.

V závěrečných minutách měli blíže k vítězství Vítkovičtí. Schovanec si poradil s ránou Johna, který záhy šajtlí vypálil vedle a poté bravurně vyškrábl trestný kop Sama.

V poslední minutě měl gól na kopačce Raška, po rohovém kopu zblízka těsně minul tyč.

Trenér Třince Martin Zbončák. „Z kádru áčka jsme měli jen tři hráče, ostatní už dostali volno. Jsem rád, že utkání kromě testovaných hráčů absolvovali kluci z dorostu a fotbalisté, kteří se vrátili z hostování. V prvním poločase jsme měli více šancí než soupeř, bohužel jsme je neproměnili. Příležitosti měly také Vítkovice, takže remíza je asi zasloužená. Utkání splnilo účel, střetli jsme se s pohyblivějším soupeřem než byl Frýdlant, který nastoupil se spíše zkušenějšími fotbalisty.“