Třinec nevyužil přesilovku, rozloučil se remízou

sobota 12. listopadu. 2022 | Redakce
Vedli, prohrávali, s přispěním soupeře aspoň vyrovnali. V předehrávce úvodního jarního kola fotbalisté Třince nevyužili dlouhou početní výhodu a s Prostějovem se rozešli smírně.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,16. kolo, so 12. 11. 2022, 10:15

1. SK Prostějov

2:2
1:1

Branky: 26. Omasta, 68. Elbel vlastní – 36. Elbel, 54. Kušej. Rozhodčí:Dorušák – Dresler, Pospíšil. ŽK: Brak, Jursa – Pinc, Koudelka, Píchal, ČK: 41. Gáč (Prostějov)

FK Třinec: Kerl – Jursa (85. Tandara), Brak (61. Gembický), Straňák, Hýbl – Habusta, Foltyn – Omasta, Kateřiňák, Kania (81. Obadal) – Samiec. Trenér: Zbončák.

1. SK Prostějov: Krynskyj – Bolf, Gáč, Bialek, Elbel – M. Mach (62. Omale) - Kušej, Šumbera, Koudelka, Bartolomeu (42. Stříž) – Pinc (42. Píchal). Trenér: Šustr.

Modrobílý dres na sobě mělo kvarteto fotbalistů, kteří dříve vybíhali na trávník Hřiště Rudolfa Labaje v červeném – obránci Bolf, Gáč, Stříž a záložník Šumbera.

Třinečtí se opět potýkali s absencemi, chyběl zraněný Juřena a také Holík, který stál za čtyři žluté karty.

Ke změně došlo i na postu brankáře, kde zraněnou jedničku Hasalíka nahradil Kerl.

Jeho protějšek Krynskyj úspěšně zasáhl proti dvěm střeleckým pokusům Samiece.

O několik minut později odcentroval zprava Kania, Samiec se k zakončení nedostal, ale Omasta ano. Domácí záložník vystřelil v pádu, míč zasáhl ruku bránícího hráče Hanáků, ale hra pokračovala.

Další Kaniův centr, tentokrát z levé strany, už domácím přinesl vedení. Míč propadl k pohotovému Tomáši Omastovi a ten zblízka propálil Krynského – 1:0.

Jednobrankový náskok si Třinečtí hýčkali jen deset minut. Koudela zahrával trestný kop, míč se ve vápně dostal ke zcela volnému obránci Elblovi, který zblízka nekompromisně zakončil – 1:1.

Zhruba pět minut před pauzou přišel důležitý moment utkání. Extřinecký stoper Gáč tvrdým zákrokem sestřelil unikajícího Kateřiňáka a spatřil červenou kartu. Trenér Šustr ihned reagoval střídáním, stáhl Bartolomeua a Pince a do hry poslal Stříže s Píchalem.

Těsně před odchodem do kabin se uvolnil Omasta a vypálil, Krynskyj jeho ránu s námahou vytáhl na rohový kop.

Do druhého poločasu Třinečtí vyběhli s cílem získat vedení na svou stranu a dovést utkání do vítězného konce.

Jejich plán dostal pořádnou trhlinu přibližně deset minut po změně stran, kdy se Hanáci radovali z neregulérní branky. Sudí odpískal faul Kateřiňáka na Píchala, a Šumbera, aniž by se míč po jejich vzájemném souboji zastavil, rychle rozehrál na osamoceného Kušeje, který svůj výpad do otevřené obrany zakončil přesnou střelou k tyči – 1:2.

Zanedlouho Kušej potáhl další brejk, vybídl k zakončení Koudelku, ale brankář Kerl jeho ránu do horní části brány vytáhl na rohový kop.

Domácím se nedařilo usadit se na půdě oslabeného soupeře, nedokázali si vytvořit soustavný tlak, brankáře Krynského ohrožovali jen sporadicky.

K vyrovnání jim pomohli hosté – Straňákův nákop prodloužil Bialek a před vybíhajícím brankářem Krynským ještě míč tečoval Elbel – 2:2.

V závěru dvakrát zkoušel štěstí Habusta. Po faulu na Kateřiňáka brankář Krynskyj vyboxoval jeho přímý kop nad břevno a po následném rohovém kopu vyrazil také jeho střelu k tyči.

Fotbalisté Třince propásli možnost poskočit do silného středu tabulky, přezimují těsně nad sestupovými příčkami.

Trenér Třince Martin Zbončák: Pro nás to byl zápas podzimu, chtěli jsme ho za každou cenu zvládnout za tři body. Utkání se pro nás vyvíjelo dobře, dali jsme gól. Pak bohužel propadl míč ze standardní situace a Elbel nás potrestal za nedůslednost. Pak přišla červená karta, věřil jsem, že početní výhodu využijeme. Hráče jsme upozorňovali, že soupeř nás bude zlobit ze standardních situací a z brejků. To se bohužel stalo, my jsme zaspali, hosté rychle rozehráli na Kušeje a ten zkušeně míč uklidil. Klukům jsem to vyčetl, to jsou rozhodující situace. I díky vlastní brance jsme vyrovnali. Jsme zklamaní. Sráží nás naše chování v ofenzívě, se kterým se potýkáme prakticky celý podzim.“