Zápas

Černá série s Líšní pokračuje

sobota 29. října. 2022 | Redakce
Ani na sedmý pokus se fotbalistům Třince nepovedlo zdolat Líšeň. Mimo jiné i proto, že hráli téměř celý zápas bez vyloučeného kapitána Foltyna, který spatřil ve 13. minutě červenou kartu.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,14. kolo, so 29. 10. 2022, 10:15

SK Líšeň

0:4
0:3

Branky: 15. A. Čermák (pen.), 23. Černín, 38. Ulbrich, 83. Zikl. Rozhodčí: Rouček – Hádek, Žurovec ŽK: Hýbl – Machalík ČK: 13. Foltyn.

FK Třinec: Hasalík – Szewieczek (84. Buryan), Foltyn, Brak, Hýbl – Machuča, Holík – Omasta (63. Tandara), Kateřiňák, Gembický (69. Obadal) – Samiec. Trenér: Zbončák.

SK Líšeň: Vajner – Pašek, Černín (86. M. Jeřábek), Laczkó, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich (72. Reteno Elekana), Matocha, Machalík (69. Weber), Sokol (86. Bednář) – Vandas (72. Zikl). Trenér: Valachovič.

Komentář k utkání

K distancovaným Habustovi, Kaniovi a Straňákovi, kteří pykali za čtyři žluté karty, přibyli ještě marodi Juřena s Jursou.

Kromě základní jedenáctky, do které se vrátil Omasta, měli trenéři Zbončák s Cieslarem k dispozici už jen dva hráče do pole a brankáře. Proto sáhli do dorostu, aby doplnili tým dalšími třemi náhradníky.

Hned v první minutě hry se srazili hlavami Samiec s Laczkem. Domácí útočník se po několikaminutovém ošetření nakonec vrátil do hry.

První šanci měli hosté, Matochovu gólovou střelu k pravé tyči skvěle vyrazil brankář Hasalík. Vzápětí se činil i jeho protějšek Vajner, jenž bravurně vytěsnil Holíkovu ránu po Samiecově sklepnutí.

Klíčová situace se zrodila ve 12. minutě hry. Kateřiňák v souboji s obráncem upadl, rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Jihomoravané vyrazili do protiútoku, na jehož konci byla kolmá nahrávka na Vandase, jenž vběhl do velkého vápna, zakončil a upadl. Domácí si zprvu oddychli, ale vzápětí sudí Rouček ukázal na penaltový puntík a vyloučil kapitána Foltyna.

Videozáznam po utkání odhalil, že třinecký kapitán po protihráči sáhl rukou, ale vzápětí ho pustil, navíc se celá situace odehrála před šestnáctkou. Protesty Třineckých k ničemu nevedly, Foltyn musel ze hřiště a nařízenou penaltu proměnil Čermák – 0:1.

Hned po rozehrání to ze středového kruhu zkusil Kateřiňák, jeho dalekonosná střela skončila na břevně líšeňské brány.

Chvíli nato se hosté radovali podruhé. Na Matochův rohový kop si naskočil Černín a s pomocí břevna zvýšil na 0:2.

Krátce nato měl gól na kopačce Matocha, ale po Machalíkově zpětné přihrávce brankáře Hasalíka nepropálil.

Na druhé straně neuspěl ani Gembický, jeho ránu ze střední vzdálenosti Vajner dokázal vyrazit.

Před přestávkou Hasalík skvěle vychytal Sokola, jenže vzápětí po přihrávce ze strany Matocha našel přesně Ulbricha a ten střelou k tyči zvýšil na 0:3.

Po hodině hry mohl tentýž fotbalista skórovat opět, jeho pokusu ovšem scházely centimetry, střela skončila vedle tyče.

Necelých deset minut před koncem střetnutí Sokol vysunul Zikla a ten s přehledem zvýšil na 0:4. O poslední střelu se postaral Laczkó, jeho pokus se však mezi tři tyče nevešel.

Další utkání čeká třinecké fotbalisty už v pátek, kdy se ve slezském derby představí na stadionu Opavy.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Měli jsme veliký problém poskládat kádr, na lavičku jsme museli vzít tři dorostence. Od začátku jsme museli nasadit Omastu, který absolvoval celý trénink teprve včera. Neměli jsme moc možností, jak hru oživit. Líšeň začala hrát defenzívně, z bloku, my jsme se snažili měnit těžiště hry, přenášet ji z jedné strany na druhou. Soupeř měl jednu šanci, my také. Třináctá minuta byla zlomová, protože jsme dostali červenou kartu a kopala se penalta. Jsem zklamaný, protože ten faul, kdy Foltyn zatáhl za ruku unikajícího Vandase, se odehrál zhruba metr a půl před šestnáctkou. Vandas zakončil, Hasalík mu střelu zneškodnil. Rozhodčí odpískal penaltu a dal Foltynovi červenou kartu. Od toho okamžiku to pro nás bylo velice složité. Líšeň je rozjetá, navíc měla výraznou výškovou převahu. Líšeň se pak prosadila po rohu a pak už bylo jasné, že si dvougólové vedení vzít nenechá, navíc když má početní výhodu. Hráči byli frustrovaní, protože cítili křivdu. Martin Foltyn o pauze v kabině řekl, že fauloval před šestnáctkou. Ostatní hráče jsme nabádali, aby se nenechali vyprovokovat, aby neopláceli, aby udrželi nervy na uzdě.“ Třinecký kapitán Martin Foltyn: „Protihráče jsem si přidržel, ale bylo to ještě před šestnáctkou. Ten útočník vběhl do šestnáctky, zakončil a pak spadl. Bylo to velice přísné vyloučení.“