Proti Jihlavě vydřel Třinec v oslabení aspoň bod

sobota 15. října. 2022 | Redakce
Čtvrtého vítězství sezony po sérii pěti zápasů bez výhry se třinečtí fotbalisté nedočkali. S Jihlavou po třech porážkách aspoň remizovali.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,12. kolo, so 15. 10. 2022, 10:15

Vysočina Jihlava

1:1
0:1

Branky: 70. Straňák – 28. Křivánek. Rozhodčí: Krejsa – Kotalík, Matoušek ŽK: Holík – Zoubele, Křivánek, Araujo – Wilson. ČK: 66. Juřena.

FK Třinec: Hasalík – Jursa, Brak, Straňák, Szewieczek (66. Samiec) – Habusta, Foltyn – Holík (90+1. Machuča), Kateřiňák, Kania (76. Tandara) – Juřena.

Vysočina Jihlava: Jágrik – T. Svoboda, Vedral, Piško, Peřina – Shudeiwa (83. L. Fila), Tureček – Selnar (71. Lacko), Křivánek, Ogiomade (83. Křehlík) – Zoubele (68. Araujo-Wilson).

Jak domácí, tak i hosté vstupovali do utkání s odhodláním skoncovat se sérií bez výhry.

Při skládání výchozí jedenáctky museli trenéři Zbončák s Cieslarem oželet vykartovaného Hýbla a zraněné Omastu s Gembickým.

Jako první se předvedl jejich spoluhráč z brány Hasalík, který vykopl přízemní střelu Ogiomadeho, jehož vyslal dopředu Selnar.

Chvíli nato zahrával trestný kop Kania, gólman si s jeho pokusem poradil. Zanedlouho úspěšně zasáhl také proti Kateřiňákovi.

O několik minut později se v třinecké obraně otevřelo okénko, které Křivánek využil k otevření skóre – 0:1.

O vyrovnání se mohl postarat Kania, ovšem jeho střela se mezi tři tyče nevešla. To stejné platilo i v případě Foltyna, který z výborné parkety vysoko přestřelil.

Vzápětí mohlo být domácím ještě hůř, ale Ogiomade po Křivánkově pobídce míč netrefil. Chvíli nato se neprosadil ani Zoubele.

Krátce po změně stran dvakrát zahrozila Vysočina. Ogiomadeho střela se stočila těsně vedle brankové konstrukce a Selnarovou skvěle chytil Hasalík.

Chvíli nato mohlo být vyrovnáno. Po rohovém kopu se míč dostal k Habustovi, ovšem domácí kapitán ho v těžké pozici nedokázal dotlačit za bránu.

Po hodině hry Třinecké postihla veliká komplikace. Jihlavští vyrazili do protiútoku, který na jejich polovině hasil skluzem Juřena. Zasáhl unikajícího Křivánka a rozhodčí Krejsa mu udělil rovnou červenou kartu.

Krátce poté jeden z hostů ve vápně srazil Habustu. Penalty se Třinečtí nedočkali, ale akce pokračovala, míč se dostal ke Straňákovi a ten jej nekompromisně napálil ke vzdálenější tyči, od které se odrazil do brány – 1:1.

Oba celky se snažily strhnout vítězství na svou stranu. Mohlo se to povést Vysočině, ale hlavička Araujo-Wilsona proletěla kolem tyče.

Trenér Třince Martin Zbončák: "Vzhledem k průběhu zápasu musíme bod brát, protože ve druhé půli všechno hrálo v náš neprospěch, kdy jsme v 66. minutě dostali červenou kartu. Snažili jsme se s výsledkem něco udělat, naštěstí se nám povedlo vstřelit aspoň gól. Kluci projevili obrovskou vůli a touhou zlomit utkání na svou stranu. V prvním poločase jsme se dopředu těžko prosazovali, měli jsme tam dvě situace, které bylo možné vyřešit lépe. Věděli jsme, že Jihlava přijela pozorně bránit. Bod bereme, horší by pro nás bylo, kdybychom to opět nezvládli."