Zápas

S Vyškovem si Třinec body rozdělil

sobota 10. září. 2022 | Redakce
Ambiciózní Vyškov byl nejlepším týmem, který se letos v Třinci představil. I přes velice slibný začátek jej fotbalisté Třince zdolat nedokázali, museli se spokojit s remízou.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,8. kolo, so 10. 9. 2022, 10:15

MFK Vyškov

1:1
1:1

Branky: Kinský – Ilko, Matys, Štěpánek, Kubala – Krška (68. Cabadaj), Lahodný (90+1. Srubek) – Kanakimana, Alégué Elandi (68. Klesa), Dao (46. Lacík) – Vintr (58. Fofana). Rozhodčí: Černý – Mikeska, Lakomý. ŽK: Foltyn, Kateřiňák – Lahodný, Vintr, Alegué Elandi, Kanakimana, Fofana.

FK Třinec: Hasalík – Jursa, Foltyn, Straňák, Hýbl (62. Szewieczek) – Habusta, Holík (85. Machuča) – Omasta (68. Kania), Kateřiňák, Gembický (68. Tandara) – Juřena. Trenér: Zbončák

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Matys, Štěpánek, Kubala – Krška (68. Cabadaj), Lahodný (90+1. Srubek) – Kanakimana, Alégué Elandi (68. Klesa), Dao (46. Lacík) – Vintr (58. Fofana).

Komentář k utkání

Lepší vstup do utkání si svěřenci trenérů Zbončáka a Cieslara nemohli přát. Hned v úvodu Gembický poslal zleva míč napříč vápnem a nabíhající Tomáš Jursa střelou pod břevno otevřel skóre – 1:0.

Domácí i v dalších minutách hýřili aktivitou – Kateřiňák se zpoza velkého vápna snažil obstřelit Kinského, ale ten jeho střelu ke vzdálenější tyči vyškrábl na rohový kop, po kterém Foltyn hlavu zamířil nad břevno.

Zhruba po pětadvaceti minutách se hra vyrovnala. Hosté se pokusili zaměstnat brankáře Hasalíka střelami ze střední vzdálenosti, ale domácí gólman zasahovat nemusel.

Zatímco vstup do utkání se vyvedl domácím, konec úvodního dějství přinesl radost hostům. Domácí defenzíva neodvrátila míč do bezpečí, Dao z křídla odcentroval a nabíhající Bienvenue Kanakimana nekompromisně trestal – 1:1.

První slibná možnost druhého poločasu se rýsovala Holíkovi., Naběhl si na dlouhou přihrávku Omasty z hloubi pole, jenomže jeho střela po zemi těsně minula vzdálenější tyč.

Vyškov měl platonickou převahu, kterou ukončila výměna tří krajních hráčů na straně Třince. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, oba celky se snažili strhnout vítězství na svou stranu.

Patnáct minut před koncem musel na zem Hasalík, aby kryl Ilkovu přízemní střelu, kterou tečoval Cabadaj.

Vítěze mohly určit rohové kopy. Stoper Štěpánek hlavičkoval razantně, jeho zakončení se však mezi tři tyče nevešlo. Ještě dříve neměl seřízenou mušku Foltyn, který zakončoval z druhé vlny.

Kapitán Habusta po dalším centru od rohového praporku hlavou zakončil nejpřesněji, ale míč směřující do brány odvrátil jeden z hráčů Vyškova.

Trenér Třince Martin Zbončák. „Do utkání jsme vstoupili dobře. Chtěli jsme ze stran posílat centry do vápna. Klukům jsem vyčítal, že v některých situacích, kdy jsme tam mohli centr poslat, jim chyběla větší odvaha. Ne všichni ofenzivní hráči podali svůj standardní výkon, ale to si ještě spolu vyhodnotíme. Částečně to bylo i kvalitou soupeře, který velmi dobře bránil. Soupeře jsme dostali do hry gólem na 1:1. Věřím, že kdybychom udrželi vedení 1:0 do poločasu, náš silný tým by dovedl utkání do vítězného konce.“