Třinec si smlsnul na Vlašimi

středa 31. srpna. 2022 | Redakce
Vlašim do Třince přijela coby poslední tým soutěže a ve stejné pozici Slezsko i opustila. Třinec jí ukázal svou sílu v domácím prostředí a vyhrál přesvědčivě 4:0.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,6. kolo, st 31. 8. 2022, 16:30

FC Sellier & Bellot Vlašim

4:0
1:0

Branky:27. Foltyn, 55. Holík, 69. Kateřiňák, 78. Juřena. Rozhodčí: Dorušák – Pfeifer, Žurovec. ŽK: Foltyn, Habusta – Toula, Lehoczki, Hyský, Smejkal.

FK Třinec: Hasalík – Jursa, Foltyn (81. Brak), Straňák, Hýbl – Habusta, Kateřiňák (86. Tandara) – Omasta, Holík (68. Machuča), Gembický (86. Obadal) – Juřena (81. Samiec). Trenér: Zbončák.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Lehovec, Halinský, Kulhánek, Lehoczki (79. Hošek) – Rigo, Langhamer, Suchan (79. Šimeček), Onije (63. Smejkal), Horský (63. Ugwu) – Toula (63. A. Svoboda. Trenér: Hyský.

Odčinit nezdar ve Varnsdorfu a nepodcenit poslední tým tabulky – takové bylo předsevzetí svěřenců trenéra Martina Zbončáka a Zdeňka Cieslara.

Přes pět stovek diváků sledovalo zajímavé utkání s řadou šancí na obou stranách.

Ta první se naskytla hostům. Onije centroval, nepokrytý Horský hlavičkoval a Hasalík poprvé exceloval – míč směřující pod břevno vytěsnil do bezpečí.

Na druhé straně se do zakončení dostal Juřena, jeho přízemní tečovaná střela skončila rohovým kopem.

Poté se ke slovu dostali opět hosté, Rigo našel Suchana, ten přihrál do ještě lepší pozice Horskému, kterému zakončení překazil vracející se obránce.

Další šance už znamenala změnu skóre, na rohový kop si naskočil stoper Martin Foltyn a přesnou hlavičkou rozjásal diváky – 1:0.

Vzápětí vyrobil hrubku brankář Vágner, který doslova daroval míč Gembickému. Domácí fotbalista jej pouze nastřelil, a tak se průběžný stav nezměnil.

Platilo to i po nebezpečných střeleckých pokusech Touly a Langhamera. Poslední šanci první půle měl Rigo, ovšem po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle tyče.

Po změně stran si první vyloženou šanci vytvořili domácí. Omasta našel centrem Holíka, který v akrobatické pozici vypálil k tyči. Gólovou radost mu skvělým zákrokem překazil brankář Vágner.

Chvíli nato už Lukáše Holíka nezastavilo nic, naběhl si na výbornou přihrávku a navýšil vedení svého týmu – 2:0.

Třinec se druhým zásahem uklidnil a naopak Vlašim, které se pod Javorovým v poslední době docela dařilo, začala ztrácet půdu pod nohama.

Přibližně dvacet minut před koncem předvedl parádu Jiří Kateřiňák, z dálky přeloboval brankáře a bylo to už 3:0.

To ovšem nebylo všechno. O několik minut později dostal výbornou nahrávku Václav Juřena, zbavil se dvou obránců a propálil brankáře Vágnera počtvrté.

Třinec vyhrál tří ze čtyř domácích utkání a po šesti kolech má v tabulce solidních deset bodů. O další bude bojovat v neděli dopoledne na hřišti nováčka – béčka Olomouce.