Třinec ztratil zápas za čtvrt hodiny

neděle 28. srpna. 2022 | Redakce
Po úvodním dějství třinečtí fotbalisté ve Varnsdorfu drželi bezbrankovou remízu, ovšem po změně stran třikrát inkasovali v rychlém sledu a nakonec odjeli s nepořízenou.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,5. kolo, ne 28. 8. 2022, 17:00

FK Varnsdorf

3:0
0:0

Branky: 48. Žák, 50. Schön, 58. Rudnickij. Rozhodčí: Machálek – Mojžíš, Lakomý ŽK: Dordić, Ludvíček, Radosta – Holík, Zbončák, Samiec.

FK Varnsdorf: Vaňák – Richter, Zbrožek, Kubista, Radosta – Bláha (85. Michal), Žák – Schön (75. Ludvíček), Ondráček (67. Samko), Dordić (75. Tanko) – Rudnickij, (67. Kříž). Trenér: Holeňák.

FK Třinec: Hasalík – Jursa (65. Szewieczek), Foltyn, Straňák, Hýbl – Habusta, Holík – Omasta (76. Obadal), Kateřiňák, Gembický (65. Tandara) – Juřena (76. Samiec). Trenér: Zbončák.

V první dvacetiminutovce svěřenci Martina Zbončáka ohrozili branku domácích dvakrát zásluhou Kateřiňáka. Zkušený středopolař ovšem dvakrát vypálil mimo tři tyče.

To domácí fotbalisté byli o poznání nebezpečnější. Dordić se šikovně uvolnil přes obránce a poté hledal Rudnického, kterému na poslední chvíli překazil radost Habusta.

Zanedlouho to Dordić zkusil sám, jeho střela směřující k zadní tyči se odrazila od břevna třinecké brány.

Na opačné strany to zkusil Hýbl, jeho tečovaná rána skončila rohovým kopem.

Hosté měli více ze hry, zahrávali hned několik rohových kopů, ale ani jeden z nich se neujal.

Těsně před přestávkou se opřel do míče Omasta a domácí brankář Vaňák vytáhl povedený zákrok.

První střelu druhého poločasu si připsali Slezané, vzápětí ale jásali Severočeši. Jejich protivník sice dvakrát odvrátil míč, ale proti Dominiku Žákovi nikdo nevystoupil, takže měl dostatek času na přesnou střelu z hranice velkého vápna – 1:0.

Třinečtí se ani nestačili oklepat a rázem zaostávali už o dva góly. Dordić z levé strany navedl míč do středu hřiště a vybídl Patrika Schöna, který zhruba z 16 metrů zacílil přesně k tyči – 2:0.

Než se naplnila 60. minuta, domácí zasadili svému soupeři třetí úder. Agilní Dordić poslal míč do uličky kapitánovi Pavlu Rudnickému a ten rozjásal necelých osm stovek diváků potřetí – 3:0.

Trenéři Zbončák s Cieslarem se snažili oživit hru několika střídáními, ale jejich mužstvo druhý nezdar v sezoně neodvrátilo a podlehlo Varnsdorfu, stejně jako v úvodním kole Karviné, tříbrankovým rozdílem.

V poslední prázdninový den, ve středu 31. srpna, fotbalisté Třince od 16. 30 hodin vyzvou na svém pažitu Vlašim.