Béčko získalo v Dětmarovicích pouze bod

sobota 12. října. 2019 | Igor Mainka
Divizní tým Třince přehrál v Dětmarovicích domácí celek, bohužel víc než gól Nieslanika ze svého tlaku nevytěžil. Domácí z ojedinělé akce trefili branku a doslova vydřeli bod.
Moravskoslezská divize F - 2019/2020,11. kolo, so 12. 10. 2019, 15:00

SK Dětmarovice

FK Fotbal Třinec B

1:1
1:0

Branky a asistence: 36. Jan Staško (as. Daniel Řapek, 1:0), 61. Denis Nieslanik (as, Luis Arroyo, 1:1). Rozhodčí: Adam Mikulášek – Jan Zapletal, Maxim Kontoršikov. Žluté karty: Jan Staško, Jan Uher – Luis Arroyo, Erik Šuľa, Jindřich Dohnal (trenér).

SK Dětmarovice: Adam Kotrla – Jan Uher, Karel Skoupý, Adam Leibl, René Macko – David Egri, Tomáš Mičola, Petr Škuta, Martin Macko – Jan Staško – Daniel Řapek (88. Erik Nitka). Trenér: Josef Jadrný.

FK Fotbal Třinec B: Lukáš Paleček – Petr Joukl, Tomáš Bulawa (52. Petr Niemczyk), Erik Šula, Petr Chloň – Tomáš Wojnar, Marek Čelůstka – Luis Arroyo, Denis Nieslanik, Lukáš Cienciala – Muhamed Tijani. Trenér: Jindřich Dohnal.

Družina trenéra Jindřicha Dohnala vycestovala do obce dominující elektrárnou s cílem napravit nepovedený výsledek proti Novému Jičínu. Spolu s tradičními členy B-mužstva vycestovali také Luis Arroyo a Muhamed Tijani.

Reprezentační přestávku strávil na divizním hřišti i člen českého národního týmu do 19 let Lukáš Cienciala. Na dětmarovickém trávníku byl nejvýraznějším fotbalistou. V 16. minutě prošel kolem čtyř protihráčů, ale na brankáře Kotrlu už nevyzrál. Pár minut na to z podobné pozice, jako včera Zdeněk Ondrášek, napálil přihrávku z pravé strany do břevna.

Domácí se první gólové možnosti dočkali až ve 36. minutě. Řapek našel v pokutovém území Jana Staška, ten se s míčem otočil k bráně a střelou vedle padajícího Palečka rozradostnil domácí příznivce.

Překvapivý přestávkový výsledek nakopl naše hráče a ti se startem druhé půle zatlačili soupeře na vlastní polovině. V 59. minutě ještě Tijani neuklidil parádní balón od Ciencialy z levé strany, ale o dvě minuty později byl Cienciala při průniku faulován. Po přímém kopu Wojnara se v šestnáctce nejlépe zorientoval Denis Nieslanik a po sklepnutí Arroya vyrovnal na 1:1.

Třinečtí si šli za vítězstvím, Arroyo dostal krásný balón za obranu, oklamal brankáře, ale při pokusu o zakončení upadl. Míč kutálející se do brány odkopl před dobíhajícím Tijanim jeden z domácích obránců. Štěstí nestálo ani při Jouklovi, jenž střílel zpoza šestnáctky do boční sítě.

Když nevyužil velmi dobrou přihrávku Ciencialy na přední tyč zakončující Čelůstka a Nieslanikův brejk zastavil brankář Kotrla, skončilo utkání trochu šťastnou remízou pro domácí celek. Třinec se musel spokojit s bodem a šestou pozicí v tabulce.