Zápas

Béčko zvládlo úvodní duel na jedničku

neděle 11. srpna. 2019 | Igor Mainka
Třinecká rezerva zvládla svůj divizní vstup velice dobře a v Bruntálu zvítězila jednoznačně 4:1. Základ vítězství položila už třemi góly v úvodním dějství a získala tak první tři body v soutěži.
Moravskoslezská divize F - 2019/2020,2. kolo, ne 11. 8. 2019, 17:00

FK Slavoj Olympia Bruntál

FK Fotbal Třinec B

1:4
1:3

Branky: 4. Marek Zahaluk (as. Petr Joukl, 0:1), 18. Petr Joukl (penalta, 0:2), 20. Stanislav Lavrovič (as. Jan Krajčovič, 1:2), 31. Petr Chloň (as. Marek Čelůstka, 1:3), 81. Zdeněk Studený (vlastní, 1:4). Rozhodčí: Radim Kaloč – Petr Laštuvka, Vojtěch Dedek. Žlutá karta: Petr Joukl (Třinec).

FK Slavoj Olympia Bruntál: Zdeněk Studený – Michal Galus, Jakub Dohnálek, Zdeněk Horák, Jan Krajčovič – Tomáš Fusek (46. Zdeněk Orság), Jakub Blažek (78. Michal Hrabina), Marek Kyselý, Stanislav Lavrovič (78. Ladislav Vojtík) – Jan Urban, Adam Helebrand (46. Jan Hrabovský). Trenér: Antonín Mura.

FK Fotbal Třinec B: Jiří Adamuška – Petr Chloň (82. Martin Konečný), Stanislav Potůček, Marek Čelůstka, Daniel Jež – Martin Samiec, Petr Joukl (87. Filip Tatar) – Marek Zahaluk (62. Francisco Nazareno), Jiří Cieslar (77. Petr Novotný), Tomáš Wojnar – Denis Nieslanik. Trenér: Jindřich Dohnal.

Komentář k utkání

Třineckým se vydařil vstup do utkání a už ve 4. minutě utekl po pravé straně Marek Zahaluk a prudkou střelou o břevno otevřel skóre.

Za další čtyři minuty to mohlo být pro naše mladíky ještě lepší, Nieslanik pláchl po levé straně, uviděl odkryté místo v bráně, jenže střelou z nějakých pětatřiceti metrů domácí svatyni minul. Vzápětí neproměnil dobrou příležitost zakončující Wojnar, jeho ránu z hranice šestnáctky vyrazil brankář Studený.

Třinečtí se dočkali dalšího gólu v 18. minutě. Po faulu na Nieslanika v pokutovém území proměnil penaltu střelou do levé poloviny brány Petr Joukl. Jenže netrvalo dlouho, přišel rohový kop na druhé straně, Krajčovič prodloužil míč před bránu a Stanislav Lavrovič hlavou nedal Adamuškovi šanci na úspěšný zákrok.

Na začátku druhé půl hodiny se rozhodl pláchnout po levé straně Petr Chloň. Třinecký bek minul jednoho obránce, poté druhého a krásnou střelou k pravé tyči zvýšil na poločasových 1:3.

Domácí trenér nebyl se svým týmem spokojen a o přestávce udělal dvě změny, třinecká sestava zůstala stejná. I proto mohl ve 49. minutě zahrozit Cieslar, když se k němu dostal odražený balón po přímém kopu Joukla. Střelou ze střední vzdálenosti jen těsně minul levou tyč bruntálské brány.

V 69. minutě po rohovém kopu Lavroviče hlavičkoval na přední tyči Krajčovič a míč orazítkoval břevno třinecké brány. Nepovedené domácí vystoupení osolila domácím příznivcům dvojice Hrabina – Studený. Brankář Zdeněk Studený chtěl odkopnout zpětnou přihrávku svého obránce, jenže balón netrefil a míč po odrazu od druhé nohy doskákal do prázdné brány.

Tým trenéra Jindřicha Dohnala si zaslouženě odvezl z Bruntálu všechny tři body a udělal tak dobrou pozvánku na první domácí duel. Ten odehrají v neděli 18. srpna od 10:15 na Borku.