Třinec byl blízko třem bodům, oslabený Prostějov stačil vyrovnat

sobota 24. srpna. 2019 | Igor Mainka
Čtyři góly, červená karta a remíza. Takové bylo sobotní slunečné odpoledne na stadionu v Prostějově. Třinečtí dvakrát vedli, bohužel z Hané vyvezli pouze bod a připsali si na své konto třetí plichtu v sezóně.
Fortuna:Národní liga - 2019/2020,6. kolo, so 24. 8. 2019, 17:00

1. SK Prostějov

2:2
0:1

Branky a asistence: 21. Jiří Valenta (as. David Machalík, 0:1), 53. Jan Koudelka (as. Matěj Biolek, 1:1), 59. Imrich Bedecs (penalta, 1:2), 81. Matěj Biolek (2:2). Rozhodčí: Radek Dubravský - Tomáš Batík, Jan Dohnálek. Žluté karty: Tomáš Janíček, Matěj Biolek, Karel Kroupa - Imrich Bedecs, Jiří Valenta, Ondřej Kušnír, Richard Vaněk. Červená karta: 58. Tomáš Janíček (Prostějov).

1. SK Prostějov: Miroslav Bréda - Tomáš Janíček, Martin Sus, Aleš Schuster, Milan Lutonský - David Píchal (64. Jan Šteigl), Matěj Biolek, Jan Kotouč (74. Marek Střeštík), David Pašek (35. Jakub Rolinc) - Jan Koudelka, Karel Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

FK Třinec: Jiří Adamuška - Tomáš Omasta, David Gáč, Imrich Bedecs, Ondřej Kušnír - Luis Arroyo, Richard Vaněk (87. Martin Samiec), David Machalík (84. Tomáš Wojnar), Jiří Valenta, Filip Hlúpik - Filip Kubala (69. Lukáš Cienciala). Trenér: Svatopluk Habanec.

Úspěšný závěr proti Hradci Králové se podepsal na základní sestavě v duelu s Prostějovem. Od první minuty naskočili Ondřej Kušnír a Jiří Valenta, hlavní strůjci vyrovnávacího gólu.

Více než šest stovek diváků vidělo pohledný zápas se zajímavými situacemi na obou stranách. Už ve 4. minutě Koudelka vysunul domácího Kroupu, naštěstí Adamuška včas vyběhl a míč lapil. Na druhé straně byl v dobré střelecké příležitosti Hlúpik, jenže střelou z první poslal balón vedle brány.

Poprvé zle bylo před třineckou bránou v 15. minutě. Koudelkův přímý kop z pravé strany trefil do ruky obránce Kušníra a rozhodčí Dubravský ukázal na značku pokutového kopu. Míč si vzal Koudelka, seřídil mířidla k pravé tyči a vystřelil! Brankář Adamuška zvolil stranu a byl úspěšný, střelu lehce nad zemí vyrazil vedle brány! Třinečtí tak potřetí v řadě přežili soupeřovu penaltu.

Uběhly tři minuty a klíčová šance se odehrála na druhé straně. Omastův vysoký balón hlavou prodloužil Hlúpik, míč si převzal Machalík, zvedl hlavu a přesnou přihrávkou do druhé vlny vybídl ke střele Jiřího Valentu. Zkušený záložník vypálil z první po zemi k pravé tyči a Třinec vedl.

Ve 26. minutě Třinečtí rozehráli rohový kop nakrátko, Machalík si vyměnil míč s Vaňkem a následně odcentroval do pokutového území, kde se snažil balón hlavičkovat Arroyo, ale byl přistrčen. Brankář Bréda poté rychlým reflexem míč rukou vyrazil před sebe.

V závěru první půl hodiny Valenta ukázkově vysunul Hlúpika, ale třinecký záložník neprostřelil nohy vybíhajícího brankáře Brédy. O pár chvil později se k zakončení dostal i Omasta, první střelu zablokoval Lutonský, druhý pokus vytáhl Bréda konečky prstů nad břevno.

Druhý gól mohl ještě před přestávkou vstřelit Valenta, po průniku Hlúpika se ze střední vzdálenosti opřel do míče a orazítkoval břevno prostějovské brány.

Do druhého poločasu vstoupili domácí mnohem aktivněji, jenže už po třech minutách mohli podruhé inkasovat. Hlúpik vypustil do úniku Kubalu, ten si položil prostějovského brankáře, jenže tísněný soupeřem uklidil míč pouze do boční sítě.

Neproměněné třinecké šance soupeř potrestal v 53. minutě. Biolek na polovině hřiště přihrál míč Janu Koudelkovi, prostějovský útočník s balónem vběhl až do pokutového území, strhl akci do středu a střelou přes čtyři hráče roztřepal Adamuškovu síť - 1:1.

Domácí se z vyrovnávacího gólu neradovali dlouho. Za tři minuty Arroyo z levé strany vběhl do pokutového území, obešel Janíčka a následně ho srazil Biolek. Rozhodčí ukázal podruhé na bílý puntík a po nátlaku Janíčka odeslal domácího obránce s druhou žlutou kartou pod sprchy.

Prostějov dohrával zápas v deseti a čelil penaltě. Roli exekutora vzal na sebe Imrich Bedecs a střelou k tyči vrátil Slezanům vedení.

Pokud chtěli Třinečtí zvítězit, museli vstřelit pojišťující gól. Velice blízko byli v 63. minutě, Kušnír vypustil z levačky prudký centr před bránu, dobíhající Kubala balón minul a Omastovu akrobatickou dorážku famózním zákrokem vykopl obránce Lutonský.

Domácí se i v oslabení začali častěji stěhovat před Adamuškovu bránu. V 68. minutě střelu Šteigla zpoza šestnáctky třinecký gólman chytil. V 75. minutě střídající Střeštík z přímého kopu doslova našel třineckého brankáře. A za další dvě minuty Šteigl usměrnil do Adamuškových rukou centr Koudelky z levé strany k zadní tyči.

Prostějovské naděje na bodový zisk výrazně ožily na začátku poslední desetiminutovky. Koudelka od rohového praporku našel v pokutovém území nehlídaného Střeštíka, jeho hlavičku Adamuška vyrazil vedle sebe, kam jako první doběhl Matěj Biolek a doklepl míč do opuštěné brány.

Třinec tak přišel v nadějně rozehraném utkání o vítězství. Navíc v závěru mohl přijít i o bod za remízu. Po přihrávce Rolince Šteigl tanečkem v pokutovém území přišel o míč. Po následném centru Biolka Kroupa vyhrál vzdušný souboj s brankářem Adamuškou, ale míč nasměroval vedle brány.

Třinečtí přivezli z města několikanásobných tenisových mistrů pouze bod. Další zápas čeká na naše borce už v úterý, kdy v rámci 2. kola MOL Cupu pocestují do Valašského Meziříčí, hrajícího čtvrtou nejvyšší soutěž.