Paráda! Z Dukly vezeme tři body

sobota 20. července. 2019 | Igor Mainka
Třinečtí na úvod sezóny porazili loňského účastníka nejvyšší soutěže! O vítězství na Dukle rozhodl dvanáct minut před koncem střídající obránce David Gáč.
Fortuna:Národní liga - 2019/2020,1. kolo, so 20. 7. 2019, 10:15

FK Dukla Praha

2:3
1:2

Branky a asistence: 11. Filip Hlúpik (as. David Machalík, 0:1), 25. Filip Hlúpik (as. Richard Vaněk, 0:2), 30. Štěpán Krunert (1:2), 54. Lukáš Holík (as. Daniel Tetour, 2:2), 78. David Gáč (as. Richard Vaněk, 2:3). Rozhodčí: Radek Dubravský – Jiří Vaňkát, Jan Váňa. Žluté karty: Daniel Tetour, Lukáš Holík – Martin Janošík, Richard Vaněk.

FK Dukla Praha: Matúš Hruška – Daniel Kozma, Martin Chlumecký, Jiří Piroch, Dominik Preisler (71. David Bezdička) – Daniel Tetour, Mohamed Doumbia (79. Josef Jakab), Daniel Souček (46. David Douděra) – Lukáš Holík, Štěpán Krunert, Vojtěch Hadaščok. Trenér: Roman Skuhravý.

FK Třinec: Jiří Adamuška – Tomáš Omasta, Imrich Bedecs (18. David Gáč), Ondřej Kušnír, Jiří Janoščín – Luis Arroyo, Richard Vaněk, David Machalík (76. Martin Samiec), Lukáš Cienciala (66. Martin Janošík) – Filip Hlúpik, Filip Kubala. Trenér: Svatopluk Habanec.

Třinečtí zahájili první utkání výborně. Ve čtvrté minutě uhasil šanci Součka hlavičkou na brankové čáře Kušnír a o sedm minut později už Slezané vedli. Balón za obranu obdržel Filip Hlúpik a střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre.

Ještě veseleji bylo v třineckém táboře ve 25. minutě. Střelu Vaňka po zemi ze střední vzdálenosti tečoval v pokutovém území Filip Hlúpik a na světelné tabuli svítilo skóre 0:2.

Domácí ještě do poločasu stihli snížit, když při úniku Štěpána Krunerta nezaklapla ofsajdová past a domácí hráč střelou mezi nohy překonal gólmana Adamušku.

Po změně stran Dukla zvýšila aktivitu a po pohledné kombinaci, přihrávce Tetoura a střele Lukáše Holíka do prázdné brány vyrovnala na 2:2.

Nakonec se z vítězství radovali Třinečtí. Standardní situaci rozehrál Vaněk, v pokutovém území se nejlépe zorientoval David Gáč a rozhodl o přesunu tří bodů do Třince. Nic na tom nezměnila ani neproměněná šance Hlúpika s Janošíkem. Slezané předvedli vynikající fotbal a zaslouženě vezou tři body.