Skončila domácí série bez porážky

středa 16. května. 2018 | Igor Mainka
Série čtrnácti domácích zápasů v řadě se ziskem minimálně bodu dnes byla ukončena. Povedlo se to Vlašimi. Středočeský celek vytěžil ze dvou šancí jeden gól, za který si odvezli tři body.
Fortuna národní liga - 2017/2018,28. kolo, st 16. 5. 2018, 17:00

FC Sellier & Bellot Vlašim

0:1
0:0

Branka: 76. Ladislav Janda (penalta, 0:1). Rozhodčí: Milan Matějček - Jakub Šimáček, Dan Vodrážka. Žluté karty: Imrich Bedecs, Pavol Ilko - David Březina, Youssouf Dao.

FK Třinec: Jiří Adamuška - Pavol Ilko, Marek Čelůstka (46. René Dedič), Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín - Lukáš Buchvaldek (77. Petr Joukl), Martin Samiec, Šimon Šumbera, Martin Janošík (65. Richard Vaněk) - Václav Juřena. Trenér: Jiří Neček.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Josef Řehák - Milan Kadlec, David Březina, Jakub Štochl, Luboš Tusjak - David Skopec - Jan Vodháněl, David Badocha, Daniel Mareček (78. Tomáš Cabadaj), Petr Plachý (60. Ladislav Janda), Youssouf Dao (85. Ľubomír Ivanko-Macej). Trenér: Petr Havlíček.

Nástup do utkání se našim hráčům vydařil. Třinečtí v závěru první desetiminutovky dvakrát nebezpečně zahrozili. Střelu Šumbery vyrazil gólman Řehák před sebe, minutu na to orazítkoval břevno vlašimské brány Bedecs.

Šanci měl také Buchvaldek, kterého vysunul do úniku Juřena, ale třinecký záložník střelou k bližší tyči nechal vyniknout brankáře Řeháka.

I hosté měli v prvním poločase jednu gólovou příležitost. Po centru z levé strany se hlavou opřel do míče Dao, ale na poslední chvíli Čelůstka vymrštil koleno do vzduchu a míč vyrazil nad bránu.

Po změně stran už kapitán Čelůstka na hřišti nebyl. Trenér Neček se rozhodl posílit útok o Dediče. V 55. minutě byl blízko gólu Reintam, jeho hlavička skončila těsně vedle pravé tyče. Sedm minut na to stejný hráč protáhl gólmana, když po rohovém kopu Šumbery usměrnil míč do levého horního rohu vlašimské brány, ale Řehák se natáhl a míč vyrazil.

Klíčový moment bojovného utkání přišel v 76. minutě. Vlašimský útočník Dao šel do souboje s cílem vybojovat pokutový kop a před obráncem Bedecsem začal padat. Rozhodčí se nechal napálit a odpískal penaltu. Ladislav Janda nabídnutou šanci využil a střelou do středu brány pokutový kop proměnil.

Na nepříznivou situaci domácí reagovali dalším posílením ofenzívy, na hřiště přišel Joukl a Třinec znovu začal zatápět před vlašimskou bránou. Z rohových kopů ale nedokázali příliš ohrozit Řehákovu bránu. Velkou šanci měli v závěru Juřena, který ani nadvakrát neprostřelil z hranice šestnáctky vlašimskou obranu, a Dedič, jenž střelou z otočky trefil náruč gólmana Řeháka.

Třinečtí po roce poznali hořkost porážky na domácím hřišti. Tehdy si 10. května 2017 všechny body odvezla Opava.