Třinecká bomba explodovala na Žižkově

neděle 13. května. 2018 | Igor Mainka
Výbuch bomby s ocelovou energií přinesl našim borcům úspěch v podobě zisku tří bodů! Třinečtí zasadili pražskému soupeři čtyři rány a v tabulce se na rozdíl jednoho bodu přiblížili třetímu Hradci Králové.
Fortuna národní liga - 2017/2018,27. kolo, ne 13. 5. 2018, 10:15

FK Viktoria Žižkov

0:4
0:2

Branky a asistence: 16. Michal Trávníček (vlastní, 0:1), 40. Martin Janošík (as. Václav Juřena, 0:2), 59. Václav Juřena (as. Lukáš Buchvaldek, 0:3), 78. Marek Čelůstka (as. Šimon Šumbera, 0:4). Rozhodčí: Tomáš Klíma – Petr Kotalík, Jiří Pečenka – Ondřej Berka. Žluté karty: Marcel Čermák – Jiří Janoščín, Marek Čelůstka.

FK Viktoria Žižkov: Pavel Soukup – Patrik Dressler, Pavel Košťál, Vojtěch Mareš, Michal Trávníček (46. Jakub Moravec) – Martin Toml – David Štípek, Marcel Čermák, Augusto Batioja, Lubomír Urbanec (46. Petar Musa) – Jan Kuchta (80. Denis Frimmel). Trenér: Bohuslav Pilný.

FK Třinec: Jiří Adamuška – Michal Velner, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín – Lukáš Buchvaldek (69. Richard Vaněk), Martin Samiec, Šimon Šumbera, Martin Janošík (83. Lukáš Cienciala) – Václav Juřena (78. René Dedič). Trenér: Jiří Neček.

Sluníčko svítilo, jednadvacet stupňů na teploměru. Krásné fotbalové počasí a nakonec z toho byl i nádherný fotbalový zážitek pro třinecké fanoušky.

Svůj první zápas v tomto ročníku odchytal gólman Jiří Adamuška. V 10. minutě přihlížel nebezpečné střele Kuchty z pravé strany, která jen o kousek minula levou tyč třinecké brány. O šest minut později odcentroval Šumbera z levé strany a Michal Trávníček si napálil míč do vlastní sítě.

Třinec vedl 1:0, ale v závěru první půlhodiny o jednobrankový náskok mohl přijít, jenže Kuchta z hranice šestnáctky trefil jen pravou tyč. Co se nepovedlo Kuchtovi, to se podařilo v závěru první půle Martinu Janošíkovi. Třinecký záložník utekl po pravé straně a tečovanou střelou po zemi upravil poločasový výsledek na rozdíl dvou gólů.

Po změně stran trenér Pilný promíchal sestavou, ale velké změny se nedočkal. Naopak v 59. minutě přišel třetí úder třinecké strany. Hosté utekli do brejku dva na jednoho, Buchvaldek přihrál zcela volnému Václavu Juřenovi a ten jako první třinecký hráč pokořil metu 10 gólů.

Poslední střelecké slovo si vzal kapitán Marek Čelůstka. Třinecký obránce zůstal nekrytý v pokutovém území, počkal si na rohový kop Šumbery a hlavou usměrnil balón do pravého horního rohu.

Od potupného bůra uchránil žižkovský celek gólman Soukup, když v nastaveném čase vytáhl prudkou střelu Šumbery nad břevno. Třinečtí tak po závěrečném hvizdu mohli slavit dvanácté vítězství v sezóně.