Zápas

Bitva s Pardubicemi znovu o jednom gólu

neděle 06. května. 2018 | Igor Mainka
Tradičně velice bojovné utkání mezi Pardubicemi a Třincem rozhodl první a jediný gól zápasu. Ten vstřelil v polovině druhého poločasu krásnou střelou zpoza šestnáctky Ladislav Mužík a rozhodl o vítězství Východočechů 1:0.
Fortuna národní liga - 2017/2018,26. kolo, ne 6. 5. 2018, 11:30

FK Pardubice

1:0
0:0

Branka: 72. Ladislav Mužík (1:0). Rozhodčí: Jan Mikyska - Pavel Vlasjuk, Petr Caletka - Peter Mrázek. Žluté karty: Pavel Černý, Michal Petráň, Jan Prosek - Martin Samiec, Jiří Janoščín, Pavol Ilko.

FK Pardubice: Nicolas Šmíd – Radek Látal, Jan Prosek, Jan Jeřábek, Tomáš Čelůstka – Ladislav Mužík (90+1. Daniel Novák), Tomáš Solil, Jan Řezníček, Adam Fousek (85. Pavel Sokol) – Pavel Černý – Michal Petráň (71. Daniel Kovář). Trenér: Jiří Krejčí.

FK Třinec: Lukáš Paleček – Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Jiří Janoščín – Lukáš Buchvaldek (80. Tomáš Hykel), Martin Samiec (80. Imrich Bedecs), Richard Vaněk, Šimon Šumbera (70. Martin Janošík) – Václav Juřena, René Dedič. Trenér: Jiří Neček.

Komentář k utkání

Vzájemná utkání mezi Třincem a Pardubicemi žádné gólostroje nenabídla. Standardům se nevymykal ani nedělní televizní duel na stadionu Pod Vinicí. Souboj o čtvrté místo nabízel velké drama. V případě remízy by Pardubice zůstaly o skóre čtvrté, jenže na konci sezóny by lepší místo bral Třinec.

Duel hraný převážně mezi šestnáctkami moc fotbalové krásy nepobral. Oba týmy dobře bránily a brankáři příliš práce neměli. V 10. minutě postrašil mladého Šmída, jenž nahradil potrestaného Knoblocha, nepříjemnou skákavou střelou Vaněk, ale pardubický gólman si s jeho pokusem poradil.

Dvojnásobně úspěšný byl v 19. minutě třinecký gólman Paleček. Nejprve vytáhl vedle brány střelu Solila a vzápětí si poradil i s hlavičkou Jeřábka.

Po změně stran byla blízko vstřelení vedoucího gólu třinecká dvojice Dedič – Buchvaldek, ale ani jeden z nich nedokázal dopravit centr Šumbery z levé strany za brankovou čáru. O pár minut později po centru Juřeny neuklidil balón do sítě Dedič.

Zápas rozhodla zmíněná akce ze 72. minuty. Solil přihrál na pravý roh šestnáctky Ladislavu Mužíkovi a ten přesně mířenou přízemní střelou ke vzdálenější tyči poslal Pardubice do vedení 1:0.

Následně domácí vsadili vše na obranu. Přestože čelili několika standardním situacím v třineckém podání, těsné vedení ubránili a oplatili našim hochům podzimní porážku na stadionu Rudolfa Labaje.