Rozhovory

Snad se mi i něco povedlo, řekl Kryštof Horniak

pátek 02. června. 2023 | Redakce
Střední záložník Kryštof Horniak se stal jedním z nejmladších fotbalistů, kteří nastoupili za Třinec ve druhé lize. V den zápasu s Karvinou mu bylo 15 let a 359 dnů.

Necelý týden před 16. narozeninami jsi debutoval mezi muži. Navíc v televizním utkání na stadionu Karviné, která slavila návrat do ligy, a naopak Třinec smutnil po sestupu…

Bylo to takové zvláštní. Jsem moc rád, že jsem dostal šanci. Byla to pro mě obrovská zkušenost a motivace dále na sobě pracovat.

Kdy ti oznámili, že tě čeká druholigová premiéra?

Dozvěděl jsem se to před zápasem. Byl jsem nervózní, ale po rozcvičce to už pak opadlo a bylo to lepší.

Zapojil jsi se do několika útočných akcí….

Snažil jsem se něco vymyslet, předvést se. Snad se mi i něco povedlo. Trenér řekl, že na první zápas to bylo docela dobré, pochválili mě i spoluhráči.

Nastupuješ za kategorii U 17. Pocítil jsi obrovský rozdíl?

Hraji stabilně za sedmnáctku, naskakuji na patnáct dvacet minut už i za devatenáctku. Rozdíl je to obrovský. Všichni hráči mají obrovské zkušenosti, navíc jsou mnohem silnější v soubojích.

Aktuálně

Aktuality

Se Žilinou na Městském

Středeční přípravný zápas se záložním celkem Žiliny, který má výkop v 10.30 hodin, se uskuteční na Městském stadionu v Třinci.

8. 7. 2024, 15:39

Na úvod dvě derby

Prvním soupeřem třineckých fotbalistů v novém ročníku MSFL bude Frýdek-Místek. Ve druhém předkole MOL Cupu se fotbalisté Třince představí v Havířově.

2. 7. 2024, 08:17