Preview k zápasu

Slezské derby: Třinec přivítá Opavu

úterý 23. května. 2023 | Redakce
Pouze vítězství v zítřejším slezské derby s Opavou uchová třineckým fotbalistům až do posledního kola naději na udržení druholigové příslušnosti. Derby s Opavou bude mít výkop ve středu v 17 hodin.

Do posledního utkání na domácí půdě vyběhnou třinečtí fotbalisté pod vedením kapitána Jakuba Habusty, který se v Líšni vrátil po šestizápasové přestávce způsobené svalovým zraněním. Připraven už bude také stoper Vojtěch Brak, který v Brně stál za vyloučení v domácím klání s rezervou Sparty.

Poslední Třinec má 27 bodů, Opava, která je předposlední, nastřádala o jeden bod více. Pouze tříbodový zápis oběma celkům zaručí, že i v nedělní derniéře letošního ročníku druhé ligy (Třinec hraje v Karviné, Opava hostí Varnsdorf) ještě budou moci bojovat o odvrácení sestupu.

Je to klíčový zápas sezony. Jestli chceme hrát druhou ligu i v příštím roce, musíme vyhrát. Jakýkoliv jiný výsledek znamená sestup. Na ten zápas se musíme dobře připravit, zejména v hlavě, musíme v něm podat nejlepší možný výkon. Pokud uspějeme, budeme mít o co hrát, bude to otevřené až do posledního kola,“ řekl hlavní trenér Třince Roman West.

Podzimní utkání v Opavě skončilo bez branek.

Aktuálně

Aktuality

26. kolo MSFL

Výsledky 26. kola MSFL: Rosice - Karviná "B" 3:1, Blansko - Uherský Brod 2:2, Brno - Frýdlant 1:1, Hlučín - Frýdek-Místek 3:2, Hranice - Ostrava "B" 0:1, Slovácko "B" - Uničov 0:0, Zlín "B" - Hodonín 0:2, Zlínsko - Znojmo 2:1.

7. 5. 2024, 09:34

33. kolo MSFL

Výsledky 33. kola MSFL: Karviná "B" - Znojmo 5:1, Hlučín - Zlínsko 3:3, Hodonín - Uherský Brod 2:0, Rosice - Bohunice 2:2, Frýdek-Místek - Ostrava "B" 0:1, Zlín "B" - Brno 2:1, Uničov - Blansko 1:2, Slovácko "B" - Hranice 2:1.

1. 5. 2024, 21:39