Zápas

K vítězství nad Spartou chyběly Třinci vteřiny

sobota 13. května. 2023 | Redakce
Pouhé vteřiny dělily třinecké fotbalisty od senzačního vítězství nad béčkem Sparty. Třebaže v úvodu druhé půle, kterou už odehráli bez vyloučeného stopera Braka, inkasovali, v závěrečných minutách díky heroickému výkonu otočili skóre ve svůj prospěch. Gól na 2:2 inkasovali v páté minutě nastavení.

Trenér Třince Roman West už měl k dispozici Tomáše Jursu, který posledně stál za osm žlutých karet a také uzdraveného útočníka Václava Juřenu.

Mladí Pražané dorazili do Třince povzbuzení čtyřmi vítězstvími v řadě. Domácí fotbalisty, kteří na podzim v Praze zvítězili 1:0, naopak tížily dvě prohry.

První nebezpečnou situaci měli na svědomí Sparťané, brankář Adamuška však proti Goljanovi vytáhl výborný zákrok a jeho střelu vyrazil.

Třinečtí si v prvním poločase udržovali vytrvalou územní převahu. Soupeřovu bránu ohrožovali převážně pomoci standardních situací.

Po Holíkově rohovém kopu pálil Jursa, zakončení se mu však nepovedlo. Domácí však udrželi míč, který se po centru a Brakově sklepnutí dostal až k Straňákovi. Střelu slovenského obránce brankář Nalezinek vyškrábl nad břevno.

Po půlhodině hry přišel trestný kop, po kterém se souboj obou zmíněných hráčů zopakoval. Opět vyhrál Nalezinek, Straňákovu hlavičku vytěsnil nad horní tyč.

Důležitý moment přišel krátce před pauzou. Třinečtí pokazili přečíslení, hosté získali míč a vysunuli za obranu Schánělce, kterého před šestnáctkou skluzem zastavil Brak, jemuž rozhodčí ukázala rovnou červenou kartu.

Z následného přímého kopu Goljan vystřelil nad břevno třinecké brány. Skóre se však změnilo těsně po přestávce. Váňa poslal centr na první tyč a pohotový Schánělec usměrnil míč do sítě – 0:1.

Zanedlouho se mladý sparťanský útočník šikovně uvolnil a vypálil, Adamuška jeho ránu zneškodnil.

Třinečtí se v deseti dopředu dostávali sporadicky, ale když už se jim to povedlo, stálo to za to. Na Holíkův rohový kop si naskočil Straňák a jeho prudké hlavičce scházelo sotva pár centimetrů.

Sparťané se snažili oplatit soupeři stejnou mincí. Horák našel hlavu Huška, který hlavičkoval k tyči. Brankář Adamuška vytasil skvělý zákrok. Další následoval vzápětí, kdy po Kaštánkově vysunutí zamezil ve skórování Goljanovi.

Po hodině hry se podél brankové čáry prosmýkl Gembický a předložil míč Juřenovi, jehož střelu jeden z obránců srazil na roh.

Necelých patnáct minut před koncem střetnutí Adamuška znovu skvěle zakročil proti Schánělcovi.

Vzápětí domácí zakombinovali po pravé straně, Gembický nacentroval do vápna, Nalezinek míč neudržel a pohotový Ondřej Machuča vyrovnal – 1:1.

Chvíli nato bylo ještě veseleji – z pravé strany odcentroval Omasta, na zadní tyči našel Slaninku a ten střelou k tyči rozjásal necelých pět stovek diváků – 2:1.

Hráči Třince mohli své vedení navýšit. Hušek si po ostrém centru málem dal vlastní gól.

Sudí Adámková avizovala, že k řádné hrací době přidá čtyři minuty. V první minutě nastavení běžel sám na bránu Gembický, Nalezinka však nepřekonal.

V páté minutě nastavení se přízemní centr z levé strany dostal ke Schánělcovi, který vyrovnal na konečných 2:2. V tu chvíli neudržel nervy na uzdě protestující Martin Samiec, který dostal červenou kartu, takže sezona pro něj pravděpodobně už skončila.

Aktuálně

Aktuality

34. kolo MSFL

výsledky 34. kola MSFL: Zlínsko – Frýdlant 1:0, Uherský Brod – Karviná „B“ 1:1, Znojmo – Uničov 4:0, Ostrava „B“ – Hodonín 2:0, Blansko – Slovácko „B“ 0:2, Bohunice – Zlín „B“ 2:1, Brno – Hlučín 3:2, Hranice – Rosice 0:2.

23. 5. 2024, 15:45

28. kolo MSFL

Výsledky 28. kola MSFL: Zlínsko - Uherský Brod 2:0, Brno - Hodonín 1:1, Hlučín - Karviná "B" 2:1, Hranice - Frýdlant 3:2, Bohunice - Frýdek-Místek 0:4, Rosice - Slovácko "B" 1:1, Znojmo - Ostrava "B" 0:2, Zlín "B" - Uničov 2:2.

21. 5. 2024, 09:34