Zápas

Třinec veze cenný bod z Chrudimi

sobota 22. dubna. 2023 | Redakce
Nelichotivou bilanci na soupeřových hřištích třinečtí fotbalisté prolomili v Chrudimi, odkud si díky trefě kapitána Martina Foltyna odvezli cennou remízu.

Jelikož Chrudimští doma nastupují v červeném, hosté z Třince vyběhli v bílé sadě dresů. Jejich trenér Roman West dal důvěru stejné jedenáctce jako v domácím klání s Příbramí.

O první střelecký pokus zápasu se v 6. minutě postaral Hrdlička. Střela mu příliš nesedla, míč doskákal do náruče brankáře Flodera.

Deset minut nato Juřena od brankové čáry poslal zpětnou přihrávku Holíkovi, jeho rána z hranice velkého vápna rozvlnila pouze boční síť.

Ve 21. domácí zahrávali trestný kop, po Firbacherově hlavičce Adamuška zasahovat nemusel. Vzápětí z dálky napřáhl Mašek, ale ani jeho střela nebyla přesná.

Ve 28. minutě Juřena vybojoval míč v souboji s Řezníčkem a napřáhl z dobrých 25 metrů, jeho střela skončila těsně vedle tyče.

Po půlhodině hry třinečtí fotbalisté zahrávali několik rohových kopů. Po jednom z nich zakončil Turyna, skákavá střela doputovala do náruče brankáře Flodera. Machučův pokus o chvíli později byl o poznání nebezpečnější, domácí brankář konečky prstů vyškrábl míč na roh.

Domácí udeřili z ničeho nic. Z levé strany poslali centr na zadní tyč, kde Halász svedl souboj s protihráčem. Míč se odrazil mimo dosah brankáře Adamušky a doskákal do sítě – 1:0.

Do šaten mužstva odcházela za nerozhodného stavu. Třinec získal výhodu trestného kopu – Holík načechral míč na hlavu kapitána Foltyna a ten razantní hlavičkou vsítil branku do šatny – 1:1.

O přestávce sáhl trenér West ke dvěma změnám, místo Hrdličky a Turyny šli do hry Slaninka s Gembickým. Dva čerstvé hráče poslali na trávník také domácí.

A právě jeden z nich se dostal do zakončení, Adamuška po jeho hlavičce zasahovat nemusel. Na druhé straně vzápětí zakončoval Foltyn, ale brankáře Flodera nepřekvapil.

V 55. minutě Průcha výborně našel Látala, ale po jeho střele na bližší tyč Adamuška ukryl míč v náručí.

Po hodině hry Hašek přihrál od postranní čáry Řezníčkovi, jeho rána z hranice vápna skončila vysoko nad. Vzápětí nebezpečně vystřelil Juliš, na Adamušku si však znovu nepřišel.

S přibývajícím časem bylo na domácích patrné, že se s další remízou nechtějí spokojit. Pozorně hrajícího soupeře však ničím nepřekvapili a tak nakonec zapsali již 11. nerozhodný výsledek v probíhajícím ročníku.

Třinec bodoval i ve druhém utkání pod koučem Westem, venku uspěl po čtyřech porážkách. Naposledy remizoval koncem podzimu v Opavě, kterou tenkrát ještě vedl právě trenér West.

Aktuálně

Aktuality

34. kolo MSFL

výsledky 34. kola MSFL: Zlínsko – Frýdlant 1:0, Uherský Brod – Karviná „B“ 1:1, Znojmo – Uničov 4:0, Ostrava „B“ – Hodonín 2:0, Blansko – Slovácko „B“ 0:2, Bohunice – Zlín „B“ 2:1, Brno – Hlučín 3:2, Hranice – Rosice 0:2.

23. 5. 2024, 15:45

28. kolo MSFL

Výsledky 28. kola MSFL: Zlínsko - Uherský Brod 2:0, Brno - Hodonín 1:1, Hlučín - Karviná "B" 2:1, Hranice - Frýdlant 3:2, Bohunice - Frýdek-Místek 0:4, Rosice - Slovácko "B" 1:1, Znojmo - Ostrava "B" 0:2, Zlín "B" - Uničov 2:2.

21. 5. 2024, 09:34