Rozhovory

Je to motivace do další práce, říká Marián Tandara

čtvrtek 13. dubna. 2023 | Redakce
Po delší době oblékl reprezentační dres třinecký fotbalista. Marián Tandara nedávno hájil barvy slovenské jednadvacítky na turnaji Antalya cup v Turecku.

Jak se s odstupem času díváš na turnaj v turecké Antalyi?

Byl to turnaj čtyř zemí, povedlo se nám ho vyhrát. V kategorii U 21 se tvoří nový kolektiv, byli jsme spolu poprvé. I proto jsme byli velmi šťastní, že jsme na turnaji zvítězili.

Zasáhl jsi do všech tří zápasů. Jak je hodnotíš?

I když v Třinci naskakuji na křídle, v reprezentaci jsem hrál na svém obvyklém postu – na pravé obraně. Mezi oběma posty není příliš velký rozdíl. Snažím se hrát, tak, abych byl mužstvu platný. V prvním zápase jsem nastoupil od začátku, odehrál jsem 45. minut, ve druhém jsem nastoupil a 30. minut a v posledním na 60. Bylo nás tam celkem hodně, trenéři se snažili, aby každý z nás měl přibližně stejnou minutáž.

Jaká byla úroveň těch utkání?

Řekl bych, že utkání měla vyšší tempo než třeba ve druhé lize, a i kvalita hry byla větší. Se svým výkonem jsem byl vcelku spokojen. Motivovalo mě to k tomu, abych na sobě makal ještě více.

Byla to tvoje první reprezentační zkušenost?

Ne. Reprezentoval jsem pravidelně od kategorie U 15 až do U 19. Jedenadvacítka je trochu skok, protože na Slovensku nemáme kategorii U 20. Musel jsem čekat na příležitost a jsem rád, že si mě trenéři na kemp vybrali a já se jim mohl předvést.

Dali ti příležitost na základě tvé bilance v zimní přípravě, kdy jsi dal jeden gól a přidal šest asistencí?

Když jsme s Třincem hráli v Žilině, trenéři jednadvacítky se na ten zápas byli podívat. I nadále mě pak sledovali, povolali mě i na základě zimní přípravy, kdy se mi docela dařilo.

Aktuálně

Aktuality

34. kolo MSFL

výsledky 34. kola MSFL: Zlínsko – Frýdlant 1:0, Uherský Brod – Karviná „B“ 1:1, Znojmo – Uničov 4:0, Ostrava „B“ – Hodonín 2:0, Blansko – Slovácko „B“ 0:2, Bohunice – Zlín „B“ 2:1, Brno – Hlučín 3:2, Hranice – Rosice 0:2.

23. 5. 2024, 15:45

28. kolo MSFL

Výsledky 28. kola MSFL: Zlínsko - Uherský Brod 2:0, Brno - Hodonín 1:1, Hlučín - Karviná "B" 2:1, Hranice - Frýdlant 3:2, Bohunice - Frýdek-Místek 0:4, Rosice - Slovácko "B" 1:1, Znojmo - Ostrava "B" 0:2, Zlín "B" - Uničov 2:2.

21. 5. 2024, 09:34