Aktuální zprávy

Jiří Adamuška se vrátil ve velkém stylu

pátek 24. března. 2023 | Redakce
Velkého vítězství v utkání s Varnsdorfem dosáhl brankář třineckých fotbalistů Jiří Adamuška. Poté, co se zotavil ze závažného zranění kolene, po roce a třech dnech hájil bránu svého mužstva v mistrovském utkání.

Středa, 15. března, utkání Třinec versus Chrudim (2:1). Po půlhodině hry Jiří Adamuška stahuje centr z rohového kopu a kácí se na zem. „Špatně jsem došlápl a hned jsem cítil, že je něco špatně. Opět pravé koleno. Poprvé jsem měl křížový vaz pouze natržený, tentokrát se už utrhl úplně,“ zavzpomínal na nepříjemný okamžik.

V květnu podstoupil operační zákrok, po kterém se několik měsíců dával dohromady. „Měsíc jsem chodil pouze o berlích, to jsem na nohu nemohl došlápnout. Od dalšího měsíce jsem začal jezdit na kole a zvyšovat zátěž. Do posilovny jsem se dostal až někdy v srpnu. Bylo to závažné zranění, návrat nemělo cenu uspěchat,“ pokračoval.

Služebně nejstarší fotbalista Třince přiznal, že měl obavy, zda vůbec bude moci pokračovat v kariéře. „Jelikož se jednalo o obrovský zásah do už jednou operovaného kolena, nebylo jisté, zda se k fotbalu vrátím. Zatímco doktoři byli pozitivní, já černé myšlenky měl. Nebyl jsem si jistý, zda to bude stoprocentní, zda se koleno zahojí. Podržela mě manželka, v nejtěžších chvílích mi byla oporou,“ prozradil.

Zdárně probíhající rekonvalescence Adamušku přivedla na jiné myšlenky. „Během listopadu jsem se zapojil do tréninku s třineckým mužstvem, byť jen v omezeném režimu. Byl jsem znovu s klukama v kabině, to mě psychicky nakoplo a dodalo mi síly k návratu. Co koleno snese, jsem si vyzkoušel jsem na soustředění, kde jsme měli třífázové tréninky. Dostalo zabrat, ale všechno bylo v pořádku,“ oddychl si.

Během zimní přípravy se zkušený gólman vrátil do kádru a dohodl se s klubem na nové smlouvě. V generálce s Prostějovem, na Dukle i na Slavii chytal Lukáš Hasalík, ale proti Varnsdorfu dostal šanci Adamuška. „Trenéři chtěli pozměnit se stavu na několika postech a dát tak týmu nový impulz. Ve středu jsem se dozvěděl, že nastoupím já. Potřebovali jsme vyhrát a bylo nám úplně jedno, jestli bude v bráně Hasalík nebo Adamuška,“ zdůraznil gólman.

Dlouho sahal po čistém kontu, o které jej hosté připravili pět minut před vypršením řádné hrací doby. I přesto nakonec se svým týmem slavil zasloužené vítězství. „Prvním ze šesti zápasů jsme se dobře nastartovali a doufám, že to tak bude pokračovat. Zápasy před našimi diváky budou rozhodovat, domácí body jsou nejdůležitější. Příště bychom rádi uspěli ve Vlašimi,“ uzavřel Jiří Adamuška.

Aktuálně

Aktuality

26. kolo MSFL

Výsledky 26. kola MSFL: Rosice - Karviná "B" 3:1, Blansko - Uherský Brod 2:2, Brno - Frýdlant 1:1, Hlučín - Frýdek-Místek 3:2, Hranice - Ostrava "B" 0:1, Slovácko "B" - Uničov 0:0, Zlín "B" - Hodonín 0:2, Zlínsko - Znojmo 2:1.

7. 5. 2024, 09:34

33. kolo MSFL

Výsledky 33. kola MSFL: Karviná "B" - Znojmo 5:1, Hlučín - Zlínsko 3:3, Hodonín - Uherský Brod 2:0, Rosice - Bohunice 2:2, Frýdek-Místek - Ostrava "B" 0:1, Zlín "B" - Brno 2:1, Uničov - Blansko 1:2, Slovácko "B" - Hranice 2:1.

1. 5. 2024, 21:39