Články mládež

Dívky: bronzová třinecká děvčata

úterý 24. ledna. 2023 | Jana Zipserová
Příprava je u celé mládeže v plném proudu a oproti hochům ani sama děvčata vůbec nezahálí. Ačkoliv odehraný turnaj pro ně byl prvním v letošním roce, umístila se na fantastickém třetím místě.

V neděli se naše fotbalistky převážně ročníku 2012 a 2011 účastnily halového turnaje a vybojovaly krásné bronzové medaile. Turnaje se účastnilo celkem šest týmů, z toho pět dívčích a jeden chlapecký. Naše děvčata se po velkém triumfu a to výhře nad Frýdkem-Místkem umístila ve skupině na nádherném druhém místě. Následoval souboj o medaile. První Brušperk hrál s Orlovou, a Třinec s třetím Frýdkem-Místkem. Zde frýdecko-místecká děvčata vrátila porážku ze skupiny. Souboj o bronzové medaile si nakonec zajistila výhrou 1:0.

"Ještě jsem neviděla holky takto hrát! To zodpovědné hlídání hráček, spanilé brejky a ta verva útočit z obrany, chtít dát gól, vyhrávat.... Fantastické. Holky byly tak sebevědomé, tolik je fotbal bavil, tak moc střídaly styl hry, přes kombinaci, přechod 1x1, postupný útok se sevřením soupeře před jejich brankou, až si vybojovaly krásnou sladkou bronzovou odměnu," pochvalovala si výkon svých svěřenkyň trenérka Jana Sikorová.

Je to opravdu skvělý výkon, jelikož děvčata si dala o trochu delší pauzu a do zimní přípravy naskočila teprve před pár dny a je vidět, že taková fotbalová pauza jim jen prospěla.