Preview k zápasu

Třinečtí fotbalisté míří do Polska. Vyzvou je Zubři

čtvrtek 19. ledna. 2023 | Redakce
Puszcza Niepołomice, která aspiruje na postup do Ekstraklasy, bude prvním protivníkem třineckých fotbalistů v zimním období. V zítřejším zápase, který bude mít výkop ve 14. hodin, třinečtí trenéři dají šanci stávajícím členům kádru i novým tvářím.

Mužstvo z města poblíž Krakova je účastníkem druhé nejvyšší soutěže. „Żubry,” jak se fotbalistům Niepołomic přezdívá, jsou v tabulce s 34 body a zápasovou bilancí 10 – 4 – 4 druzí za lídrem, kterým je LKS Lodž.

Puszcza už má za sebou dva přípravné duely, v uplynulý víkend porazila Nowy Sącz 1:0 a Sosnowiec 4:2. První mistrovské utkání odehraje už 11. února.

Pro svěřence trenérů Martina Zbončáka a Zdeňka Cieslara půjde o první herní test. „Trénujeme už třetí týden, takže všichni hráči se na utkání s předním polským druholigovým týmem velmi těší. Čeká nás kvalitní prověrka, v níž dostanou šanci skoro všichni hráči,“ předeslal hlavní trenér Třince Martin Zbončák.

Utkání s Puszczou se uskuteční ve sportovním centru Staniątki. „Střetneme se s kvalitním soupeřem, což pro nás bude přínosné. Každý fotbalista mnohem raději hraje zápasy, než jen trénuje,“ dodal stoper Vojtěch Brak.

Dalšími soupeři třineckých fotbalistů budou Kvítkovice (Otrokovice), Žilina, Hlučín, Frýdek-Místek, Púchov, Opava a Prostějov.

Aktuálně

Aktuality

Opustil nás Miroslav Pauřík

Ve věku 73 let odešel bývalý třinecký krajní obránce Miroslav Pauřík. Rodák z Kněžpole na Uherskohradišťsku nastupoval za Třinec v první lize v sezonách 1974-1975 a 1975-1976. Za Třinec odehrál 53 zápasů, posléze přestoupil do Slavie Praha. V nejvyšší soutěži zapsal 232 startů, dotáhl do až do reprezentace.

17. 2. 2024, 13:18

Jízdní řád jara

Aktuální rozpis utkání třineckých fotbalistů v jarní části MSFL najdete v sekci zápasy.

16. 2. 2024, 14:12